Prawo odstąpienia

Poniżej znajdziesz wymagane przepisami prawa informacje o wymaganiach i konsekwencjach prawa do odstąpienia od umowy dla konsumentów:

Prawo odstąpienia od umowy

Jeśli jesteś konsumentem, przysługuje Ci prawo do odstąpienia od umowy. W tym celu otrzymasz wymagane przepisami prawa pouczenie o wymaganiach i konsekwencjach przysługującego konsumentom prawa do odstąpienia od umowy:

Prawo odstąpienia od umowy

Prawo odstąpienia od umowy

Masz prawo odstąpić od tej umowy w ciągu czternastu dni bez podania przyczyny. Okres odstąpienia od umowy wynosi czternaście dni od dnia, w którym Ty lub wskazana przez Ciebie osoba trzecia niebędąca przewoźnikiem weszła w posiadanie towaru.

Aby skorzystać z prawa do odstąpienia od umowy, należy skontaktować się z nami - AL-KO Kober Sp. z o.o., ul. Bukowska 10, 62-085 Wysogotowo.  e-mail: al-ko@al-ko.pl, telefon: + 48 61 816 192 561 poprzez wyraźne oświadczenie (np. pismo wysłane pocztą lub pocztą elektroniczną) o decyzji o odstąpieniu od niniejszej umowy. Możesz w tym celu skorzystać z załączonego wzoru formularza odstąpienia od umowy, jednak nie jest to obowiązkowe.

Możesz również elektronicznie wypełnić i przesłać wzór formularza odstąpienia od umowy lub inne wyraźne oświadczenie na naszej stronie internetowej (patrz poniżej). Jeśli skorzystasz z tej opcji, niezwłocznie prześlemy Ci potwierdzenie (np. E-mailem), że otrzymaliśmy takie anulowanie.

Aby dotrzymać terminu odstąpienia od umowy, wystarczy, że wyślesz powiadomienie o skorzystaniu z prawa do odstąpienia od umowy przed upływem terminu do odstąpienia od umowy.


Konsekwencje odstąpienia od umowy

W przypadku odstąpienia od niniejszej umowy zwrócimy Ci niezwłocznie wszystkie otrzymane od Ciebie płatności, w tym koszty dostawy (z wyjątkiem dodatkowych kosztów wynikających z wyboru innego sposobu dostawy niż najtańsza oferowana przez nas dostawa standardowa), nie później jednak niż w ciągu czternastu dni od dnia, w którym otrzymaliśmy powiadomienie o odstąpieniu od niniejszej umowy. W przypadku zwrotu pieniędzy używamy tych samych środków płatności, których użyłeś w pierwotnej transakcji, chyba że wyraźnie uzgodniono inną formę zwrotu pieniędzy. W żadnym przypadku nie zostaniesz obciążony kosztami zwrotu. Zwrot płatności nastąpi po otrzymaniu zwracanego towaru.

Towar należy zwrócić niezwłocznie i nie później niż czternaście dni od dnia, otrzymania produktu. Termin zwrotu jest zachowany, jeśli wyślesz towar przed upływem czternastu dni. Ponosimy koszty zwrotu towaru. Dotyczy to również towarów, których nie można zwrócić w paczce (np. towary spedycyjne).

Za utratę wartości towarów musisz zapłacić tylko wtedy, gdy utrata wartości wynika z faktu używania produktu, który nie jest konieczny do sprawdzenia charakteru, właściwości i funkcjonalności zamówionego towaru.

Koniec odwołania


Obowiązują przepisy prawne dotyczące wyłączenia prawa do odstąpienia od umowy (§ 312g paragraf II BGB) Zastrzegamy sobie prawo do odwołania się od prawa do odstąpienia od umowy w następujących przypadkach:

| W przypadku dostaw towarów nieprefabrykowanych, wyprodukowanych na specjalne życzenie i w indywidualnej specyfikacjiwybranej przez  Konsumenta lub które są jednoznacznie dostosowane do Twoich osobistych potrzeb.

| W przypadku dostaw nagrań audio lub wideo lub oprogramowania, pod warunkiem, że otworzyłeś opakowanie na dostarczonych nośnikach danych.

Ciasteczko?

AL-KO Geräte GmbH i jej partnerzy potrzebują Twojej zgody (kliknij „Akceptuję”) na indywidualne wykorzystanie danych w celu zapisywania i / lub pobierania informacji na urządzeniu (adres IP, identyfikator użytkownika, informacje o przeglądarce). Dane są wykorzystywane do spersonalizowanych reklam i treści, pomiarów reklam i treści oraz do zdobywania wiedzy na temat grup docelowych i rozwoju produktów. Więcej informacji na temat zgody i opcji ustawień jest dostępnych tutaj w dowolnym momencie. Klikając „Jeśli nie wyrażasz zgody, kliknij tutaj”, możesz w dowolnym momencie odrzucić swoją zgodę.

Wykorzystanie danych

AL-KO Geräte GmbH współpracuje z partnerami, którzy również przetwarzają dane pobrane z Państwa urządzenia (dane śledzące) do własnych celów (np. tworzenie profili) / na potrzeby osób trzecich. W tym kontekście nie tylko zbieranie danych śledzących, ale także ich dalsze przetwarzanie przez tych dostawców wymaga zgody. Dane śledzenia są gromadzone dopiero po kliknięciu przycisku „Akceptuję” określonego na banerze. Partnerami są następujące firmy: Facebook Ireland Limited, Google Inc., Google LLC, The Rocket Science Group LLC, salesmango.

Więcej informacji na temat przetwarzania danych przez tych partnerów można znaleźć w zakładce Polityka prywatności. Informacje dostępne są również poprzez link w banerze.