Urządzenie do pracy w trudnych warunkach

Kosiarka listwowa marki AL-KO wyposażona jest w mocny silnik pozwalający na pracę w nawet najtrudniejszych warunkach. Ponadto szerokie opony, regulowana kierownica oraz amortyzacja drgań powodują że praca naszym urządzeniem jest niezwykle przyjemna i szybka.  

Dzięki dodatkowym akcesoriom oraz przekładni ślimakowej w łatwy sposób możemy zmienić urządzenie w maszynę całoroczną np. do odśnieżania z opcjonalnym pługiem.

5 znalezione produkty
Twoje korzyści
AL-KO Vertikutierer | Messerwalze

Obszary zastosowań

Dziś kosiarki listowe cieszą się zainteresowaniem nie tylko w rolnictwie i leśnictwie. Z takiego urządzenia coraz częściej korzystają również prywatni ogrodnicy: dzięki pneumatycznym oponom oraz opcjonalnemu napędowi do przodu i tył jest to wygodna kosiarka. Ale to nie wszystko - kosiarki listwowe AL-KO potrafią jeszcze więcej: dzięki dodatkowym akcesoriom, takim jak lemiesze i łańcuchy, kosiarki listwowe są praktycznymi pomocnikami przez cały rok.

Profesjonalna kosiarka listwowa z serwisem premium

Na łąkach z wysoką trawą i ekologicznych ogrodach naturalnych poszukiwane są maszyny takie jak ta kosiarka listwowa, która tnie trawę paszową dobrze, jak gęstą dziką trawę.


Kosiarka listwowa AL-KO BM

Wyważona równowaga kosiarki listwowej sprawia, że jest bardzo zwrotna i że ułatwi Ci koszenie w bezdrożnym terenie. Dzięki ruchomemu odgarniaczowi trawa nie pozostaje na osłonie. Noże ESM w listwowej kosiarce AL-KO są specjalnie hartowane i stąd wynika ich długa żywotność.

Ergonomicznie ukształtowany drążek prowadzenia o regulowanej wysokości i amortyzowany na drgania optymalne sterowanie w terenie i łatwy transport. Dodatkowo można polepszyć odkładanie trawy przez skrócenie odległości między kołami a listwą koszenia. Oprócz specjalnie hartowanych noży i bezstopniowo regulowanych płóz wyróżniają się kosiarki listwowe AL-KO osłoniętym zabierakiem: mniej się zanieczyszcza i jest przez to trwalszy.


AL-KO Vertikutierer | Benzin Elektro oder Akku
Przydatne porady

Kosiarki listwowe są często używane tam, gdzie natura ma pierwszeństwo, na przykład w naturalnych ogrodach lub na większych łąkach. Cechą szczególną w przeciwieństwie do kosiarki rotacyjnej jest to, że kosiarka listwowa tnie trawę bez ścinania jej. Oznacza to, że ma stałe miejsce w rolnictwie do cięcia roślin paszowych.

I ergonomiczna kierownica z regulacją wysokości i amortyzacją drgań
I ruchomy deflektor zapewnia optymalne ułożenie pokosu
I specjalnie utwardzane noże o długiej żywotności
I bezstopniowo regulowane prowadnice
I zabierak zintegrowany z obudową gwarantuje mniej zabrudzeń

Kosiarka listwowa - zwrotna kosiarka do trawy w naturalnym ogrodzie

Na łąkach lub w ekologicznych ogrodach naturalnych szczególnie ważne jest, aby używać tylko odpowiednich maszyn - jak np. ksoiarki listwowe AL-KO, które tną trawę paszową, a także gęste dzikie zarośla. Dzięki swojej wyjątkowej funkcjonalności są właściwym rozwiązaniem. Nasze urządzenia charakteryzują się wysoką jakością listwy tnącej, która kosi trawę, przesuwając równomiernie do przodu i do tyłu.

Działa to znacznie łagodniej na źdźbła trawy niż skracanie ich za pomocą konwencjonalnej kosiarki. Umożliwia to również koszenie wysokiej i wilgotnej trawy. Zalety kosiarki listowej AL-KO:

• Uniwersalne zastosowanie i bardzo dobra zwrotność

• Specjalnie hartowane noże z zabezpieczeniem

• Ekologiczne koszenie

• Solidne elementy składowe całej kosiarki

Użyj naszej trwałej kosiarki listowej do pielęgnacji ogrodów i dzikich łąk w naturalny sposób. Daj więcej naturze do rozwijania swojego piękna.

AL-KO Balkenmäher Vorteile | Ergonomischer Griff

Wszystko pod kontrolą

Ergonomicznie ukształtowany uchwyt z regulacją wysokości i tłumieniem drgań zapewnia optymalną obsługę w terenie i łatwy transport.

AL-KO Balkenmäher Vorteile | Messer

Solidne w każdym detalu

Oprócz specjalnie hartowanego noża ESM z bezstopniową regulacją wysokości koszenia, kosiarki listwowe AL-KO charakteryzują się przede wszystkim zabierakiem w obudowie. W ten sposób zabierak się mniej brudzi i jest bardziej trwały.