AL-KO Gardentech zdobywa nagrodę German Design Award 2024

Wysokie wyróżnienia dla nowego traktora ogrodowego i robota koszącego


Firma AL-KO Geräte GmbH z siedzibą w Kötz w Bawarii zdobyła nagrodę German Design Award 2024 w kategorii Ogrodnictwo i Outdoor Living za swoje dwa nowe produkty: Traktor Ogrodowy solo® by AL-KO Premium Pro oraz za nowego Robota Koszącego solo® by AL-KO Robolinho®

Nagroda za doskonały design

German Design Award to nagroda premium przyznawana przez Niemiecką Radę Wzornictwa. Dzięki globalnemu zasięgowi i międzynarodowej atrakcyjności jest to jedna z najbardziej prestiżowych nagród w dziedzinie wzornictwa we wszystkich branżach. Od 2012 roku German Design Award identyfikuje znaczące trendy w projektowaniu, prezentuje je szerokiej publiczności i honoruje. Każdego roku wyróżniane są wyjątkowe zgłoszenia w dziedzinie projektowania produktów, komunikacji i architektury, obejmując wszystkie obszary życia codziennego.

"Jesteśmy zachwyceni tą fantastyczną nagrodą, która podkreśla naszą konsekwentną koncentrację na innowacyjności, wydajności, najwyższej jakości i unikalnym wzornictwie w rozwoju produktów", mówi Daniel Trumpp, CTO AL-KO Geräte GmbH

Nowy projekt  został opracowany wspólnie z ekspertami z Heiku Design w Lauterbach w Schwarzwaldzie i dopracowany w najdrobniejszych szczegółach. AL-KO zwróciło szczególną uwagę na umiejętne połączenie nowoczesnej estetyki z wymaganiami technicznymi i potrzebami użytkownika końcowego.

Nowa generacja traktorów ogrodowych solo® by AL-KO Premium pro

Nowoczesne wzornictwo i inteligentne, innowacyjne technologie - to właśnie łączą w sobie nowe traktory ogrodowe Premium pro. Koszenie trawników na dużych powierzchniach staje się przyjemnością dzięki wydajnym podzespołom i wygodnej obsłudze traktorów. Dzięki zaawansowanemu układowi napędowemu i związanej z nim zwiększonej prędkości koszenia do 13 km/h, użytkownicy mogą zauważalnie zwiększyć wydajność koszenia. Nowe podłokietniki z regulacją wysokości, wyjątkowo mocne światła LED, tempomat, elektryczne opróżnianie skrzyni, inteligentny kokpit jako inteligentny asystent koszenia oraz nowo utworzona opcja wcześniejszego wyboru i zapisania preferowanej wysokości koszenia dodatkowo zwiększają komfort obsługi.

Więcej informacji >

Opinia jury: "Traktor ogrodowy solo® by AL-KO w imponujący sposób odzwierciedla zapotrzebowanie na nowoczesną technologię, komfort i wydajność dzięki funkcjonalnemu, progresywnemu i dynamicznemu wzornictwu. Idealna do szybkiego, wydajnego i wygodnego koszenia dużych trawników".


Robot koszący solo® by AL-KO Robolinho® - bezwysiłkowa pielęgnacja trawnika w atrakcyjnym stylu

Nowa seria robotów koszących łączy w sobie zaawansowaną technologię z innowacyjnym systemem tnącym i eleganckim, designerskim wyglądem. Wygodna konstrukcja z półprzezroczystą klapką ochronną zapewnia dobrą widoczność wszystkich elementów roboczych. Nowy Robolinho® ma zwiększony prześwit z tyłu. Zmniejsza to ryzyko utknięcia na nierównym terenie, a w połączeniu z mocno wyprofilowanymi kołami napędowymi zapewnia dobrą przyczepność nawet na wysokich pochyłościach. Funkcjonalność jest wspierana przez nowoczesną aplikację na smartfony, która upraszcza obsługę i dostarcza informacji o stanie pracy.

Więcej informacji >

"Dzięki kompaktowej konstrukcji i nowoczesnemu, dynamicznemu wyglądowi, robot koszący solo® marki AL-KO Robolinho® obiecuje doskonałą wydajność. Możliwość sterowania urządzeniem w połączeniu z aplikacją na smartfona zwiększa łatwość obsługi w nowoczesny sposób" - stwierdziło jury German Design Award 2024, uzasadniając swoją decyzję.


Ciasteczko?

AL-KO Geräte GmbH i jej partnerzy potrzebują Twojej zgody (kliknij „Akceptuję”) na indywidualne wykorzystanie danych w celu zapisywania i / lub pobierania informacji na urządzeniu (adres IP, identyfikator użytkownika, informacje o przeglądarce). Dane są wykorzystywane do spersonalizowanych reklam i treści, pomiarów reklam i treści oraz do zdobywania wiedzy na temat grup docelowych i rozwoju produktów. Więcej informacji na temat zgody i opcji ustawień jest dostępnych tutaj w dowolnym momencie. Klikając „Jeśli nie wyrażasz zgody, kliknij tutaj”, możesz w dowolnym momencie odrzucić swoją zgodę.

Wykorzystanie danych

AL-KO Geräte GmbH współpracuje z partnerami, którzy również przetwarzają dane pobrane z Państwa urządzenia (dane śledzące) do własnych celów (np. tworzenie profili) / na potrzeby osób trzecich. W tym kontekście nie tylko zbieranie danych śledzących, ale także ich dalsze przetwarzanie przez tych dostawców wymaga zgody. Dane śledzenia są gromadzone dopiero po kliknięciu przycisku „Akceptuję” określonego na banerze. Partnerami są następujące firmy: Facebook Ireland Limited, Google Inc., Google LLC, The Rocket Science Group LLC, SALESmanago.

Więcej informacji na temat przetwarzania danych przez tych partnerów można znaleźć w zakładce Polityka prywatności. Informacje dostępne są również poprzez link w banerze.