Idealnie wypielęgnowany trawnik

Znajdź odpowiednią kosiarkę do swojego ogrodu i skorzystaj z ponad 50-letniego doświadczenia w technologii ogrodniczej. Nasze urządzenia projektowane są w Niemczech i własna produkcja odbywa się w malowniczych Alpach w Austrii. Szczególną wagę przywiązujemy do łatwości obsługi, zaawansowanej technologii, nowoczesnego designu i innowacyjnych cech produktu. System Max AirFlow, system pionowego przechowywania kosiarki, mocne kosze z tworzywa sztucznego to tylko niektóre z cech które charakteryzują nasze kosiarki do trawy.


Więcej informacji

48 znalezione produkty
numer art. 112858 Duża ilość
649 zł *
numer art. 113663 Duża ilość
1.389 zł *
numer art. 119706 Duża ilość
2.345 zł *
numer art. 119707 Duża ilość
2.753 zł *
numer art. 119836 Duża ilość
1.179 zł *
numer art. 119886 Duża ilość
1.699 zł *
numer art. 119933 Duża ilość
2.049 zł *
numer art. 119942 Duża ilość
1.809 zł *
numer art. 127219 Duża ilość
1.499 zł *
Twoje korzyści
Rasenmäher | AL-KO Einfache Schnitthöhenverstellung

Regulacja wysokości koszenia

Wysokość koszenia można wygodnie zmieniać jednym ruchem. W zależności od modelu ustawienie jest dokonywane indywidualnie dla każdego koła lub centralnie (maksymalnie 7 stopni).

Rasenmäher | AL-KO Mulchkeil einsetzen

Mulczowanie w razie potrzeby

Wkładka mulczująca (dołączona do niektórych modeli) można włożyć bez użycia narzędzi. Szczególnie drobne ścinki trawy są wprowadzane do trawnika jako naturalny nawóz.

Rasenmäher | AL-KO Leichtes Vorankommen dank großer Räder

Łatwa jazda

Koła kosiarek AL-KO nie niszczą trawnika i zapewniają optymalny komfort koszenia. Napęd tylnych kół XL lub XXL gwarantuje również najlepszą przyczepność na trawniku.

Rasenmäher | AL-KO MaxAirflow Technology volle Box weniger Pausen

Duży kosz - mniej przerw

Dzięki technologii MaxAirflow ścinki docierają do tylnej części kosza na trawę i są układane warstwami dzięki czemu rzadziej należy go opróżniać.

Rasenmäher | AL-KO Füllstandsanzeige Fangbox

Wskaźnik napełnienia

Aerodynamiczny plastikowy pojemnik na trawę o dużej pojemności w wielu modelach pokazuje również wskaźnik poziomu napełnienia, kiedy pojemnik wymaga opróżnienia.

Rasenmäher | AL-KO Einfaches Ein- und Aushängen des Fangkorbs

Przyjemne zakładanie kosza

Pożegnaj się z bólem pleców - dzięki mocowaniu EasyClik z szyną prowadzącą, zdejmowanie i zakładanie kosza na trawę na zaczepy jest dziecinnie proste.

Rasenmäher | AL-KO Optimale Bedienung des Rasenmähers

Optymalna obsługa

Kierownice wyprofilowane pod kątem uchwytu i kokpit EasyDrive z miękkim uchwytem (w zależności od modelu) znacznie ułatwiają koszenie. Koszenie trawnika jest jeszcze wygodniejsze dzięki napędowi kół z regulacją prędkości jazdy - Vario Speed. 

Rasenmäher | AL-KO Sicherheitsschlüssel

Dla Twojego bezpieczeństwa

Klucz zabezpieczający chroni przed przypadkowym uruchomieniem. Silnik uruchamia się dopiero po włożeniu i przekręceniu kluczyka w stacyjce. Po koszeniu kosiarkę można bezpiecznie odstawić.

Rasenmäher | AL-KO Fronttragegriff

Wszystko pod kontrolą

Zintegrowany przedni uchwyt jest idealny nie tylko do podnoszenia kosiarki i przenoszenia jej po schodach lub nad innymi przeszkodami. Ułatwia też znacznie transport czy przechowywanie urządzenia.

Rasenmäher | AL-KO Nie wieder Ölwechsel bei ausgewählten Briggs & Stratton Motoren

Nigdy więcej wymiany oleju

Dzięki innowacyjnej konstrukcji i zoptymalizowaniu chłodzenia powietrzem silniki Briggs & Stratton Exi i Instart zużywają znacznie mniej oleju niż porównywalne silniki czterosuwowe. Dzięki mniejszemu nagrzewaniu właściwości smarne oleju są zachowane znacznie dłużej, co oznacza, że wystarczy go uzupełnić zamiast wymienić.

Rasenmäher | AL-KO Optimale Bedienung des Rasenmähers

Wszystko pod kontrolą

Aktualny stan naładowania akumulatora Energy Flex lub Power Flex można odczytać, naciskając po prostu przycisk. Dzięki technologii litowo-jonowej można go naładować bez efektu pamięci.

Rasenmäher | AL-KO Engineered in Germany made in Austria

Zaprojektowane w Niemczech, wyprodukowane w Austrii

Większość naszych kosiarek jest produkowana w Austrii. AL-KO to narzędzia ogrodnicze zaprojektowane w Niemczech. Od ponad 50 lat projektujemy i rozwijamy narzędzia ogrodnicze, które łączą w sobie ducha innowacji, najwyższą jakość i najnowsze technologie. AL-KO to kosiarki produkowane w Austrii od 1966 roku.

Odkryj naszą szeroką gamę kosiarek do trawy

Rasenmäher | AL-KO Benzinrasenmäher

Kosiarki spalinowe - używane i testowane od lat

Kosiarki spalinowe to klasyka wśród kosiarek spalinowych. Możesz kosić duże obszary trawy, zbocza, trudny teren i ogrody z dużą ilością drzew. Kosiarki spalinowe AL-KO przeznaczone są do ogrodów o powierzchni do 2500 metrów kwadratowych. Dzięki wbudowanemu napędowi na koła w niektórych modelach, koszenie prawie nie wymaga użycia siły mięśni.

| Kosiarki spalinowe są niezależne: zapewniają maksymalną niezależność. Zwłaszcza w większych ogrodach z drzewami owocowymi kosiarki elektryczne szybko osiągają swoje granice lub są ograniczone w użyciu przez kabel zasilający.

| Wysoka trawa nie stanowi problemu: dzięki mocnym silnikom i aerodynamicznym kształtom obudowy ta granica została znacznie przesunięta w górę w przypadku kosiarek spalinowych AL-KO.

| Szybkie koszenie dużych trawników: ogrodnik jest w stanie w krótkim czasie szybko i bezproblemowo skosić duże powierzchnie, ponieważ dzięki silnikowi spalinowemu gwarantowana jest duża swoboda ruchu.

| Duże kosze: często są ze wskaźnikiem napełnienia i systemem MaxAirflow, zapewniając długie koszenie bez przerw.

Rasenmäher | AL-KO Elektrorasenmäher

Kosiarki elektryczne - lekkie i wygodne, idealne do małych i średnich trawników

Wykorzystujemy zalety silnika elektrycznego i łączymy je ze sprawdzonymi elementami mechanicznymi. Wszystko dla idealnego koszenia trawnika. Dzięki cichej pracy kosiarki elektryczne nadają się szczególnie do ogrodów przydomowych. Ze względu na fakt, iż jest wymagany kabel elektryczny zalecamy kosiarki elektryczne o małych i średnich ogrodów o powierzchni do 900 metrów kwadratowych z kilkoma drzewami i innymi przeszkodami. Ich niewielkie wagi, wygodna obsługa, bezobsługowy i bez emisyjny silnik oraz pięknie skoszony trawnik również zachwycą Ciebie.

| Łatwa obsługa
| Bez emisyjna, cicha praca dzięki silnikowi elektrycznemu
| Lekkie: dla łatwej obsługi
| Koszenie blisko krawędzi: dzięki specjalnej geometrii obudowy, w której krawędzie nie wystają, można bez problemu kosić wzdłuż płotów i ścian
| Mulczowanie na życzenie: klin do mulczowania można założyć bez dodatkowych narzędzi. Szczególnie drobne ścinki trawy są wprowadzone do trawnika jako naturalny nawóz
|
Łatwość transportu: dzięki zintegrowanemu uchwytowi i zagłębionemu uchwytowi z przodu obudowy kosiarkę można łatwo transportować. Dzięki składanej rączce kosiarkę można schować, aby zaoszczędzić miejsce. W tym celu można zdjąć dodatkowo kosz na trawę

Rasenmäher | AL-KO Akkurasenmäher

Akumulatorowa kosiarka do trawy - bez spalin i kabli - pełna moc koszenia w małych i średnich ogrodach

Nasze akumulatorowe kosiarki do trawy są idealne do ogrodów o powierzchni do 700 metrów kwadratowych. Wybierz kosiarkę z akumulatorem, jeśli chcesz mieć lekkie i poręczne urządzenie, które możesz używać bez kabli i w zgodzie z ekologią. Sercem kosiarki akumulatorowej AL-KO jest wysokiej jakości akumulator litowo-jonowy. Technologia litowo-jonowa zapewnia, że akumulator nie rozładowuje sę samoczynnie i zapobiega tak zwanemu efektowi pamięci, który zmniejszyłby efektywną pojemność akumulatora. W przypadku akumulatorów z rodziny EnergyFlex i PowerFlex diody dostarczają wiarygodnych informacji o aktualnym poziomie naładowania. Więc zawsze możesz liczyć na swoje potężne urządzenie akumulatorowe.


Akumulatorowe kosiarki do trawy są naprawdę lekkie, można je łatwo transportować i przechowywać. W tym celu niektóre modele mają składane drążki dzięki czemu można szybko je złożyć.

Rasenmäher | AL-KO Tipps und Tricks Rasenmäherpflege

Porady i wskazówki

Przed startem
Bardzo ważne: przed uruchomieniem kosiarki spalinowej należy najpierw sprawdzić, czy w zbiorniku jest benzyna. W przypadku czterosuwowej kosiarki spalinowej należy sprawdzić poziom oleju, Można sprawdzić to za pomocą bagnetu.

Zacznij poprawnie
Na początku najlepiej ustawić kosiarkę na równej powierzchni, oczywiście bez kamieni - jeszcze nie na trawniku, który chcesz skosić. Trawa może utrudnić rozpoczęcie pracy.

Koszenie
Praktyczna zasada w Europie Środkowej brzmi: idealna wysokość trawnika wynosi od 4 do 6 cm. Niezależnie od tego czy są to kosiarki akumulatorowej, elektryczne czy spalinowe - najlepiej skrócić trawnik o 1/3. Należy uważać w trakcie lata, ponieważ zbyt niskie koszenie może doprowadzić do uschnięcia trawnika.

Co zrobić, gdy silnik się "zaleje"?
Mówi się o "zalaniu" silnika, gdy za dużo paliwa dostanie się z gaźnika do komory zapłonowej i zamoknie. Rozwiązanie jest proste - odkręć świecę zapłonową, dokładnie ją wysusz lub wymień na nową w razie potrzebt

Podczas zimy

Aby idealnie przygotować silnik kosiarek spalinowych do zimowania, należy najpierw przyjrzeć się zawartości zbiornika paliwa. Zbiornik paliwa należy opróżnić, ponieważ paliwo nie używane przez dłuższy czas może się ulotnić i stracić zdolności zapłonu. Aby usunąć ostatnią kroplę benzyny, najlepiej pozostawić gaźnik na biegu jałowym, aż silnik sam się zatrzyma. Wymień olej silnikowy zgodnie z instrukcją obsługi. Powinieneś także sprawdzić świece zapłonowe kosiarek spalinowych. W przypadki silnego zabrudzenia lub innych problemów urządzenie należy oddać do wyspecjalizowanego serwisu AL-KO.

Dowiedz się więcej o kosiarkach AL-KO w filmach

Kosiarki AL-KO: Innowacyjna technologia dla idealnego koszenia trawnika. Decyduj swobodnie zgodnie ze swoimi wymaganiami i wybierz odpowiednią dla siebie kosiarkę z naszej szerokiej oferty - czy jest to niedrogi, podstawowy model, wygodne urządzenie comfort czy wydajna, wszechstronna kosiarka Premium. Przekonacie się Państwo wyrafinowaną, innowacyjną technologią, przemyślanym i wygodnym wyposażeniem i silnikiem, który sprosta wszelkim wymaganiom. Dzięki temu koszenie trawnika to przyjemność w każdym terenie i w każdym ogrodzie.

Obudowy są w większości wykonane z wytrzymałej stali malowanej proszkowo lub wytrzymałego aluminium i są tak zbudowane, aby kosiarki AL-KO były zwrotne i łatwe w obsłudze. W przypadku niektórych modeli możliwe jest nawet koszenie blisko krawędzi. Oszczędność czasu, praktyczność, a przede wszystkim idealna na trawnik to możliwość jednoczesnego mulczowania wieloma urządzeniami AL-KO. Dołączony do zestawu wkładka mulczująca rozdrabnia ścinki, które następnie wpadają z powrotem do trawnika, dzięki czemu utylizacja skoszonej trawy została zakończona z jednoczesnym jej nawiezieniem.