Wygodne zabezpieczenie domostwa w drewno opałowe na zimę

Ręczne łupanie drewna siekierą jest pracochłonną i czasochłonną czynnością. Aby w przyszłości było Ci wygodniej, łuparki AL-KO są wyposażone w mocne silniki. W ten sposób zapasy drewna opałowego na zimę powstają w mgnieniu oka. Dzięki wypróbowanej i sprawdzonej wydajności nasze wyjątkowo trwałe łuparki poziome i pionowe są wysoko cenione w przygotowaniu drewna opałowego. Nasze łuparki pracują ze standardowym napięciem 230 V, a LSV 560/8 nawet z 400 V. Mogą wytrzymać nacisk łupania do 8 ton. Dzięki kompaktowej konstrukcji nasze łuparki można przechowywać w szopie na narzędzia, piwnicy lub garażu, oszczędzając miejsce. Wytwarzanie drewna opałowego nigdy nie było tak łatwe!

Więcej informacji >

Filtr produktów

4 znalezione produkty
numer art. 113791 Duża ilość
1.459,00 zł
numer art. 113792 Duża ilość
1.899,00 zł
numer art. 113788 Mała ilość
2.809,00 zł
numer art. 113789 Mała ilość
3.149,00 zł
Zawiera 23% podatek plus Koszt wysyłki
Korzyści
Holzspalter | AL-KO Spalter mit 2-Hand-Bedienung und Holzhaltevorrichtung

Bezpieczeństwo

Ochrona dłoni, obsługa oburęczna, uchwyt do drewna, klatka ochronna i boczne podpory do drewna nie tylko sprawiają, że praca z naszymi łuparkami jest szczególnie bezpieczna, ale także zapewnia łatwość obsługi.

Holzspalter | AL-KO Spalter mit kräftigem Spaltkeil

Czysta moc

Mocny klin rozłupujący, kilkakrotnie spawany, gwarantuje doskonałą trwałość i długą żywotność. Bez wysiłku rozłupuje nawet twarde drewno. Prawie żaden łupniak nie jest zbyt gruby dla potężnych silników naszych łuparek. Nacisk do 8 t ciśnienia szczelinowego gwarantuje skuteczną pracę.

Holzspalter | AL-KO Spalter mit einstellbarern Haltern

Prosta obsługa

Ograniczenie skoku, szybki powrót noża łuparki oraz regulowane uchwyty to podstawa wydajnej pracy.

Holzspalter | AL-KO Holzauflage am Spalttisch

Pewny chwyt

Boczne ramiona na stole do łupania automatycznie centrują drewno. Rozłupane drewno jest pozostaje na stole skąd może zostać łatwo usunięte i wrzucone np. na taczkę.

Holzspalter | AL-KO Mobiler Spalter mit Rädern

Stabilna konstrukcja, łatwy transport

Duża podstawa zapewnia stabilność podczas pracy. Dzięki wytrzymałym kołom jesteś wstanie przetransportować łuparkę w dowolne miejsce użytkowania. Dzięki kompaktowej konstrukcji łuparkę AL-KO można przechowywać w szopie, aby zaoszczędzić miejsce.

Holzspalter | AL-KO Tipps zum Holzspalten

Porady i wskazówki

Ogrzewanie drewnem staje się coraz bardziej popularne. Wiele osób ceni sobie uczucie siedzenia przed kominkiem w salonie w zimowe wieczory lub cieszy się ciepłem pieca kaflowego. Mówi się: „Drewno nagrzewa się trzykrotnie”: najpierw przy cięciu i piłowaniu drewna, potem przy rozłupywaniu i wreszcie przy spalaniu. Za pomocą łuparek można łatwo pociąć tarcicę na odpowiednie kłody. Poniżej znajdziesz kilka porad dotyczących łupania kłód:

 

Łuparka pozioma czy pionowa?

W przypadku łuparek stojących klin rozłupujący jest wbijany pionowo w pień, co oznacza, że ​​można tu zastosować większe siły. W przypadku łuparki poziomej jest odwrotnie: tutaj drewno jest poziomo wciskane w klin.

 

Pozioma łuparka do drewna

| Mocne łuparki do drewna o nacisku do 5 ton

| Idealny do łupania drewna opałowego o długości do 52 cm.

| Oszczędność miejsca i mobilność

| Ergonomiczne i bezpieczne

 

Łuparki do drewna stojące

| Mocny do kłód o grubości do 1030 mm

| Niezwykle solidna konstrukcja

| Mobilny i oszczędzający miejsce do przechowywania

 

Najpierw jest piłowanie, a następnie rozłupywanie

Potnij drewno na idealną długość dla swojej łuparki, aby nie trzeba było go dwukrotnie podnosić.

 

Bezpieczeństwo

Łuparki do drewna powinny stać na twardym, równym podłożu. Należy nosić obuwie ochronne, okulary i rękawice.

 

Rozłup drewno tak szybko, jak to możliwe

Rozłupać świeżo ścięte drewno wzdłuż słojów. Rozłupywanie suchego drewna jest ryzykowne, ponieważ może pęknąć, a części mogą niekontrolowanie odskoczyć. Okres zimowy jest idealnym czasem na cięcie drewna.

 

Przechowywanie

Po rozłupaniu, przechowuj kłody w suchym, dobrze wentylowanym miejscu i nie ułożonym zbyt blisko siebie. Zanim drewno opałowe będzie można wykorzystać do ogrzewania, powinno być przechowywane przez co najmniej rok lub dłużej, w zależności od gatunku drewna, tak aby było wystarczająco suche do czystego spalania.


Akcesoria

Dla własnego bezpieczeństwa używaj tylko oryginalnych akcesoriów do łuparek.


Ciasteczko?

AL-KO Geräte GmbH i jej partnerzy potrzebują Twojej zgody (kliknij „Akceptuję”) na indywidualne wykorzystanie danych w celu zapisywania i / lub pobierania informacji na urządzeniu (adres IP, identyfikator użytkownika, informacje o przeglądarce). Dane są wykorzystywane do spersonalizowanych reklam i treści, pomiarów reklam i treści oraz do zdobywania wiedzy na temat grup docelowych i rozwoju produktów. Więcej informacji na temat zgody i opcji ustawień jest dostępnych tutaj w dowolnym momencie. Klikając „Jeśli nie wyrażasz zgody, kliknij tutaj”, możesz w dowolnym momencie odrzucić swoją zgodę.

Wykorzystanie danych

AL-KO Geräte GmbH współpracuje z partnerami, którzy również przetwarzają dane pobrane z Państwa urządzenia (dane śledzące) do własnych celów (np. tworzenie profili) / na potrzeby osób trzecich. W tym kontekście nie tylko zbieranie danych śledzących, ale także ich dalsze przetwarzanie przez tych dostawców wymaga zgody. Dane śledzenia są gromadzone dopiero po kliknięciu przycisku „Akceptuję” określonego na banerze. Partnerami są następujące firmy: Facebook Ireland Limited, Google Inc., Google LLC, The Rocket Science Group LLC, SALESmanago.

Więcej informacji na temat przetwarzania danych przez tych partnerów można znaleźć w zakładce Polityka prywatności. Informacje dostępne są również poprzez link w banerze.