Pilarki spalinowe, akumulatorowe lub elektryczne: dla hobbystów i profesjonalnych ogrodników

Kompaktowe piły łańcuchowe z naszego sklepu ułatwiają cięcie różne rodzaje drewna. Dla Twojej wygody zaprojektowaliśmy nasze pilarki tak, aby miały optymalny rozkład ciężaru i były niezwykle wygodne w pracy. Dzięki dołączonemu kluczowi można błyskawicznie napiąć zestaw tnący. W ten sposób możesz szybko i łatwo rozpocząć pracę. Aby zapewnić wysoki poziom bezpieczeństwa, nasze pilarki wyposażone są w hamulec systemowy z szybkim zatrzymaniem łańcucha i osłonę dłoni. Oprócz bardziej kompaktowych modeli oferujemy również profesjonalne piły firmy AL-KO i Solo® by AL-KO o mocy do 4,7 kW, które szczególnie nadają się do stosowania w bujnych drzewostanach lub po prostu do twardego drewna. 

Przekonaj się o mocy naszych pił łańcuchowych.

Więcej informacji >

Filtr produktów


25 znalezione produkty
numer art. 113919 Niedostępny
723,00 zł
numer art. 113938 Niedostępny
1.034,00 zł
numer art. 127392 Duża ilość
930,00 zł
numer art. 127429 Duża ilość
827,00 zł
numer art. 113926 Mała ilość
519,00 zł
numer art. 113965 Niedostępny
829,00 zł
numer art. 127430 Mała ilość
1.034,00 zł
numer art. 127523 Mała ilość
1.448,00 zł
numer art. 127525 Duża ilość
1.655,00 zł
numer art. 112807 Duża ilość
516,00 zł
numer art. 112808 Duża ilość
620,00 zł
numer art. 112809 Duża ilość
672,00 zł
numer art. 113860 Mała ilość
1.599,00 zł
numer art. 114016 Duża ilość
516,00 zł
numer art. 114023 Duża ilość
827,00 zł
numer art. 113826 Niedostępny
1.289,00 zł
Zawiera 23% podatek plus Koszt wysyłki
Twoje korzyści
AL-KO Kettensägen Vorteile | Doppelte Sicherheit

Dwa razy pewniej

Systemowy hamulec i osłona dłoni z szybkim zatrzymaniem łańcucha zapewniają maksymalne bezpieczeństwo w każdej sytuacji - dla wygodnej i bezwypadkowej pracy.

AL-KO Kettensägen Vorteile | Ergonomisches Arbeiten

Perfekcyjna kontrola

Dzięki wyważonej masie pilarki AL-KO dobrze leżą w dłoni. Zintegrowane tłumienie drgań (w modelach benzynowych) gwarantuje komfortową pracę.

AL-KO Kettensägen Vorteile | Einfache Wartung

Łatwy w użyciu i utrzymaniu

Automatycznie smarowanie łańcucha i wziernik na zbiorniku oleju ułatwiają konserwację pilarek elektrycznych i akumulatorowych. Filtry powietrze w pilarkach spalinowych można łatwo wyjąć i wyczyścić.

AL-KO Kettensägen | Produktlinien
Benzynowa, akumulatorowa czy elektryczność?

Pilarki spalinowe: bogata oferta pił

Od piły kompaktowej do użytku domowego po wysokowydajną piłę do użytku profesjonalnego - to wszystko oferuje różnorodna gama pilarek silnikowych solo® by AL-KO. Wszystkie piły charakteryzują się jednakowo wysoką, bezkompromisową jakością, bezpieczeństwem i łatwością obsługi. Mocne silniki dwusuwowe i akcesoria tnące, które są idealnie dopasowane do danego modelu, zawsze zapewniają wysoki moment obrotowy i czyste rezultaty cięcia.

Kompaktowe pilarki łańcuchowe
Wysokowydajne piły spalinowe solo® by AL-KO dla wymagających użytkowników przekonują nie tylko wydajnym mechanizmem napędowym z cylindrem pokrytym niklem i silikonem stosowanym w wielu modelach, przyjazną w konserwacji konstrukcją oraz systemem smarowania łańcuchów i szyn - są również łatwe w obsłudze i doskonale leży w dłoni. Dzięki dużej wydajności piłowanie drewna opałowego, budowanie z drewna lub ścinanie małych i średnich drzew nie stanowi żadnego problemu dla tych uniwersalnych pił, ponieważ solidna i jednocześnie lekka konstrukcja pił umożliwia komfortową pracę nawet w trudnych warunkach.

Piły profesjonalne i uniwersalne
Pilarki uniwersalne i profesjonalne zapewniają najlepsze warunki dla najlepszych rezultatów dzięki najwyżej jakości, doskonałemu stosunkowi mocy do masy oraz dużej wygodzie obsługi - nawet w zastosowaniach komercyjnych. Profesjonalne akcesoria tnące, ulepszony przepływ powietrza, boczne naprężanie łańcucha i wysokiej jakości gaźnik z kompensatorem to kolejne plusy tych urządzeń - podobnie jak magnezowa skrzynia korbowa, doskonała ergonomia, wysokie przyspieszenie i skuteczne tłumienie drgań. Trzyczęściowy kuty wał karbowy zapewnia również maksymalną odporność na zużycie.

Akumulatorowa piła łańcuchowa AL-KO: elastyczna, bez emisyjna moc litowo-jonowa

Akumulatorowa piła łańcuchowa zachwyca smukłym kształtem, bezkompromisowym wyposażeniem i bezprzewodową, bez emisyjną mocą litowo-jonową. Oferuje bardzo dużą wydajność cięcia i trwałość dzięki oryginalnej prowadnicy i łańcuchowi Oregon. Bez narzędziowe napinanie łańcucha sprawia, że praca jest szczególnie łatwa, podobnie jak automatyczne smarowanie łańcucha z okienkiem kontrolnym na zbiorniku oleju. System hamulcowy i pałąk ochronny na dłonie z szybkim zatrzymaniem łańcucha zapewniają bezpieczeństwo.

AL-KO: nacisk kładziony na akumulator
Koś trawnik, ścinaj żywopłoty lub zbieraj jesienne liście za pomocą jednego i tego samego akumulatora z rodziny AL-KO - to żaden problem. Dzięki czterem kosiarkom i wielu narzędziom ręcznym rodzina akumulatorowa AL-KO zapewnia wszystko czego potrzebujesz w Twoim domu i ogrodzie. Akumulatorowa pilarka łańcuchowa łączy w sobie zalety pilarki spalinowej takie jak elastyczność, z zaletami pilarki elektrycznej, takimi jak niskie koszty utrzymania i zerowa emisja spalin. Bezprzewodowa pilarka łańcuchowa zachwyca smukłym kształtem, bezkompromisowym wyposażeniem i bezprzewodową, bez emisyjną mocą litowo-jonową.

Dzięki akumulatorowi który posiada 40V i 4Ah zapewniona jest wysoka wydajność. Ponadto dzięki ogniwom litowo-jonowym jest wyjątkowo trwały i nie rozładowuje się samoczynnie, ponieważ nie ma efektu pamięci. A co najważniejsze: do kosiarek dołączony jest akumulator i ładowarka, więc wystarczy dokupić narzędzia bez dodatkowych akumulatorów.

Inne zalety:
I Wysoka wydajność cięcia i trwałość dzięki oryginalnej prowadnicy i łańcuchowi Oregon
I Modele z rodziny AL-KO, czyli bez dodatkowych i zbędnych akumulatorów i ładowarek
I Proste, bez narzędziowe napinanie łańcucha
I Automatyczne smarowanie łańcucha z okienkiem kontrolnym na zbiorniku oleju
I System hamulcowy i osłona dłoni z szybkim zatrzymaniem łańcucha zapewniają bezpieczeństwo

Pilarki elektryczne: idealne do grubszych cieńszych gałęzi we własnym ogrodzie

Na bujnej działce musisz regularnie przycinać wysokie drzewa i krzewy. Jeśli chodzi o drzewa i krzewy, zawsze jest coś do zrobienia, nawet na mniejszych ogrodach i na działkach. Niezależnie od tego czy chodzi o piłowanie gałęzi, prace wewnętrzne czy przygotowanie drewna opałowego - elektryczne piły łańcuchowe są właściwym wyborem do tych czynności. Aby Twoja praca była jak najłatwiejsza, urządzenia AL-KO są wyposażone w najwyższej klasy części. Prowadnica i łańcuch są oryginalne z Oregonu i imponują doskonałą jakością cięcia i trwałością. Dzięki super mocnym silnikom nasz elektryczne pilarki łańcuchowe mogą z łatwością przecinać każde drewno z prędkością 13,5 m/s. Ze względów bezpieczeństwa mają one osłonę dłoni i hamulec systemowy, które w razie potrzeby można wykorzystać do szybkiego zatrzymania łańcucha. Nasze pilarki elektryczne są również mistrzami w swoim fachu, jeśli chodzi o wygodę. Łańcuch jest automatycznie smarowany, a zbiornik oleju ma okienko kontrolne.

Pilarki elektryczne to mocny i niezawodny partner do wszelkich prac w drewnie. Dzięki silnikom elektrycznym o dużej mocy możesz bez wysiłku przecinać zarówno cienkie gałęzie, jak i grube pnie drzew. Wybierz w naszym sklepie klasyczny silnik poprzeczny lub poręczny silnik wzdłużny. Idealnie nadają się do użytku w domu lub w pobliżu domu. Pilarki elektryczne są zalecane dla ogrodników hobbystów, którzy wycinają mniejsze drzewa, gałęzie lub drewno opałowe. Bardzo dobrze sprawdza się również w budownictwie.

Inne zalety
I Brak emisji: dlatego elektryczna piła łańcuchowa może być również używana w zamkniętych pomieszczeniach lub na dworze
I Smukła konstrukcja z silnikiem zamontowanym wzdłużnie
I Bezpieczeństwo: hamulec systemowy umożliwiający szybkie zatrzymanie łańcucha
I Ochrona przed przegrzaniem urządzenia
I Łatwa konserwacja


AL-KO Kettensägen | Wissenswertes
Przydatne informacje

| Odpowiednia odzież ochronna
Zanim zaczniesz, musisz się odpowiednio ubrać! Ochrona głowy, oczu, uszu, dłoni, nóg i stóp jest obowiązkowa. Odpowiedni do tego będzie kask ochronny z ochroną słuchu, który chroni przed hałasem oraz latającymi gałęziami i wiórami. Podczas pracy z piłą należy również nosić spodnie chroniące przed przecięciem ze wzmocnionymi wkładkami na nogi i obuwie ochronne.

| Jak prawidłowo uruchomić pilarkę spalinową
Podczas uruchamiania piły spalinowej kładzie się ją na ziemi i przytrzymuje. Przełącznik obok tylnej klamki to coś w rodzaju stacyjki w samochodzie. Włącza się "I", natomiast "O" (STOP) wyłącza piłę.

| Jak prawidłowo trzymać piłę łańcuchową
Ręce chwytają za uchwyty tak, aby kciuk zawsze otaczał uchwyt (zamknięty uchwyt). Pilarkę łańcuchową należy zawsze trzymać obiema rękami! Podczas cięcia pilarka powinna być maksymalnie podparta. Wsparcie zwiększa bezpieczeństwo i ułatwia trzymanie podczas pracy.

| Idealna postawa
Podstawowa pozycja podczas cięcia piłą łańcuchową powinna być zawsze wybierana tak, aby nie można było stracić równowagi poprzez pchanie i ciągnięcie. Aby stać stabilnie i bezpiecznie nogi są przesunięte w bok i wzdłuż. Nie używaj pił łańcuchowych na drabinach lub drzewach.

| Pielęgnacja: regularnie naciąganie łańcucha, smarowanie i oliwienie silnika

Regularne dociąganie jest niezwykle ważne. Odbywa się to za pomocą śruby napinającej łańcuch. Nieprawidłowe naciągnięcie łańcucha może doprowadzić do przedwczesnego zużycia łańcucha i prowadnicy lub częstego odskoku łańcucha. Ważny jest również olej łańcuchowy, ponieważ bez oleju do piłowania oznaczałoby to przedwczesną śmierć prowadnicy i łańcucha. Nie mylić zbiornika oleju ze zbiornikiem paliwa w pilarkach spalinowych. Pilarki AL-KO posiadają częściowo automatyczne smarowanie łańcucha oraz regulator do ustawiania ilości podawanego oleju. Czyszczenie pilarki jest obowiązkowe. Konieczne jest regularne czyszczenie pilarki w celu usunięcia zaschniętego brudu takiego jak żywica. Zdejmij łańcuch pilarki i wyczyść piłę po każdej pracy. Szczególnie ważny jest łańcuch, który zawsze powinien być idealnie naostrzony. Powinieneś to zrobić samodzielnie tylko wtedy, gdy nauczyłeś się tego pod okiem profesjonalisty. Pilarkę spalinową należy po każdym użyciu wyczyścić filtr powietrza, przyłącze oleju, prowadnicę i żebra cylindra. Ogólnie rzecz biorąc, jeśli przestrzegany jest harmonogram konserwacji z instrukcji obsługi, nie musisz się martwić o stan swojej pilarki.

| Nasza rada dla leśników hobby: zdobądź "prawo jazdy na pilarkę"
Licencja na piłę łańcuchową to dowód kwalifikacji dla każdego, kto chce ścinać drewno opałowe w lasach i oczywiście dla każdego, kto zajmuje się piłą profesjonalnie. Treść i wymagania kursów określa ustawowe ubezpieczenie wypadkowe. Bardzo łatwo jest znaleźć taki kurs w Twojej okolicy zaoferowane przez administracje leśne lub sklepy ze sprzętem leśnym.

Pilarka spalinowa: większy komfort i moc podczas pracy z drewnem

Nasze pilarki spalinowe to poręczne i wydajne narzędzie do wszystkich zastosowań i prac leśnych. Ergonomiczny uchwyt, łatwo dostępne elementy sterujące i skuteczny system antywibracyjny sprawiają, że jest bardzo wygodna w użyciu. Konserwacja jest również łatwa: możesz po prostu wyjąć filtry powietrza do czyszczenia. Dzięki temu stosunek paliwa do powietrza jest zawsze optymalny, a pilarka spalinowa może wykazać pełną moc. Niektóre modele mają bardzo niski stosunek mocy do masy wynoszący 1,9 kg / kW.

Przykładowy cechy wyposażenia:

| silnik dwusuwowy

| moc od 1,2 do 4,7 kW

| system łatwego rozruchu

| długość łopatek od 35 do 70 cm

| wysokiej jakości gaźnik z kompensatorem

| automatyczne smarowanie łańcucha

| waga od 4,0 do 6,7 kg

Pilarki elektryczne: lekkie i wydajne silniki 

Klasycznym wariantem jest silnik poprzeczny o wysokim momencie obrotowym. Projektując ją, przywiązaliśmy dużą wagę do optymalnego rozłożenia masy. W ten sposób możesz na przykład wygodnie i w jak najkrótszym czasie ciąć drewno do pieca. Silnik wzdłużny sprawia, że pilarka elektryczna jest smukła i zwiększa swobodę ruchów. Dzięki poręcznemu EKI 2200/40 możesz bez zmęczenia przecinać gałęzie i belki na dużych wysokościach.

Oba warianty są niezwykle ergonomiczne i nowatorskie w swojej konstrukcji, dzięki czemu można pożegnać się z bólem mięśni i pleców. 

| trwałe, łatwe w utrzymaniu i wolne od szkodliwych emisji

| w zależności od modelu, do 2400 W mocy

| długość prowadnicy do 40 cm

| częściowo bez narzędziowe napinanie łańcucha

Zrób coś dobrego dla siebie i swojego ogrodu: elektryczne pilarki AL-KO są bez emisyjne i ciche, a zatem delikatne dla Ciebie i środowiska.

Silniki akumulatorowe o wysokiej wydajności - również w naszej akumulatorowej pilarce łańcuchowej 

Na bujnej działce musisz regularnie przycinać wysokie drzewa i krzewy. Ale jeśli chodzi o drzewo i krzewy, zawsze jest coś do zrobienia, nawet na mniejszych ogrodach i działach. Niezależnie od tego, czy chodzi o piłowanie gałęzi, mniejsze cięcia czy przygotowaniu drewna na opał - akumulatorowe pilarki łańcuchowe są właściwym wyborem do tych prac.

Cechy wyróżniające:

| bezprzewodowe dzięki mocnemu akumulatorowi litowo-jonowemu

| napinanie łańcucha bez użycia narzędzi

| automatyczne smarowanie łańcucha

| należy do rodziny AL-KO

Zrób coś dobrego dla siebie i swojego ogrodu - pilarki akumulatorowe AL-KO są bez emisyjne i ciche, a zatem przyjazne dla środowiska.


Ciasteczko?

AL-KO Geräte GmbH i jej partnerzy potrzebują Twojej zgody (kliknij „Akceptuję”) na indywidualne wykorzystanie danych w celu zapisywania i / lub pobierania informacji na urządzeniu (adres IP, identyfikator użytkownika, informacje o przeglądarce). Dane są wykorzystywane do spersonalizowanych reklam i treści, pomiarów reklam i treści oraz do zdobywania wiedzy na temat grup docelowych i rozwoju produktów. Więcej informacji na temat zgody i opcji ustawień jest dostępnych tutaj w dowolnym momencie. Klikając „Jeśli nie wyrażasz zgody, kliknij tutaj”, możesz w dowolnym momencie odrzucić swoją zgodę.

Wykorzystanie danych

AL-KO Geräte GmbH współpracuje z partnerami, którzy również przetwarzają dane pobrane z Państwa urządzenia (dane śledzące) do własnych celów (np. tworzenie profili) / na potrzeby osób trzecich. W tym kontekście nie tylko zbieranie danych śledzących, ale także ich dalsze przetwarzanie przez tych dostawców wymaga zgody. Dane śledzenia są gromadzone dopiero po kliknięciu przycisku „Akceptuję” określonego na banerze. Partnerami są następujące firmy: Facebook Ireland Limited, Google Inc., Google LLC, The Rocket Science Group LLC, SALESmanago.

Więcej informacji na temat przetwarzania danych przez tych partnerów można znaleźć w zakładce Polityka prywatności. Informacje dostępne są również poprzez link w banerze.