Idealnie przystrzyżony trawnik

Znajdź odpowiednią kosiarkę do swojego ogrodu i skorzystaj z naszego ponad 50-letniego doświadczenia w technologii ogrodniczej. Nasze urządzenia projektowane są w Niemczech a własna produkcja odbywa się w malowniczych Alpach w Austrii. Szczególną wagę przywiązujemy do łatwości obsługi, zaawansowanej technologii, nowoczesnego designu i innowacyjnych cech produktu. System Max AirFlow, system pionowego przechowywania kosiarki, mocne kosze z tworzywa sztucznego oraz wskaźnik napełnienia koszenia to tylko niektóre z cech, które charakteryzują nasze kosiarki do trawy.

Filtr produktów
67 znalezione produkty
numer art. 112857 Niedostępny
669,00 zł
numer art. 113103 Niedostępny
1.399,00 zł
numer art. 113849 Niedostępny
699,00 zł
numer art. 113850 Duża ilość
799,00 zł
numer art. 113851 Mała ilość
749,00 zł
numer art. 113852 Duża ilość
849,00 zł
numer art. 119978 Duża ilość
2.599,00 zł
numer art. 123010 Duża ilość
2.999,00 zł
numer art. 123012 Mała ilość
3.999,00 zł
numer art. 123011 Duża ilość
3.499,00 zł
numer art. 113906 Duża ilość
1.499,00 zł
numer art. 113844 Niedostępny
1.899,00 zł
numer art. 113903 Duża ilość
899,00 zł
numer art. 113857 Duża ilość
1.299,00 zł
numer art. 113904 Duża ilość
1.199,00 zł
numer art. 113842 Duża ilość
1.599,00 zł
Zawiera 23% podatek plus Koszt wysyłki
Twoje korzyści

Regulacja wysokości koszenia

Wysokość koszenia można wygodnie zmieniać jednym ruchem. W zależności od modelu - ustawiane jest dokonywane dla każdego koła lub centralnie.

Mulczowanie w razie potrzeby

Wkładkę mulczującą można włożyć bez użycia narzędzi. Dzięki temu drobne ścinki trawy są wdmuchiwane w trawnik jako naturalny nawóz.

Łatwa jazda

Koła kosiarek AL-KO nie niszczą trawnika i zapewniają optymalny komfort koszenia. Napęd tylnych kół gwarantuje również bardzo dobrą przyczepność na trawniku.

Duży kosz - mniej przerw

Dzięki technologii MaxAirflow ścinki trawy docierają do tylnej części kosza na trawę i są układane warstwami, dzięki czemu rzadziej należy go opróżniać.

Wskaźnik napełnienia

Plastikowy pojemnik na trawę o dużej pojemności w wielu modelach pokazuje również wskaźnik poziomu napełnienia, informujący kiedy pojemnik wymaga opróżnienia.

Łatwe zakładanie kosza

Pożegnaj się z bólem pleców - dzięki mocowaniu EasyClik z szyną prowadzącą, zdejmowanie i zakładanie kosza na trawę na zaczepy jest dziecinnie proste.

Optymalna obsługa

Wyprofilowane kierownice pod kątem uchwytu i kokpit EasyDrive z miękkim uchwytem znacznie ułatwiają koszenie. Koszenie trawnika jest jeszcze wygodniejsze, dzięki napędowi kół z regulacją prędkości jazdy - Vario Speed. 

Dla Twojego bezpieczeństwa

Klucz zabezpieczający chroni przed przypadkowym uruchomieniem. Silnik uruchamia się dopiero po włożeniu i przekręceniu kluczyka w stacyjce. Po koszeniu kosiarkę można bezpiecznie odstawić.

Ułatwiony transport

Zintegrowany przedni uchwyt jest idealny nie tylko do podnoszenia kosiarki i przenoszenia jej po schodach lub nad innymi przeszkodami. Ułatwia również przechowywanie urządzenia.

Nigdy więcej wymiany oleju

Dzięki innowacyjnej konstrukcji i zoptymalizowaniu chłodzenia powietrzem silniki zużywają znacznie mniej oleju. Dzięki mniejszemu nagrzewaniu właściwości smarne oleju są zachowane znacznie dłużej, co oznacza, że wystarczy go uzupełnić zamiast wymienić.

Wszystko pod kontrolą

Aktualny stan naładowania akumulatora kosiarek można łatwo i szybko odczytać, naciskając po prostu przycisk. Dzięki technologii litowo-jonowej można go naładować bez efektu pamięci.

Wyprodukowane w...

AL-KO to narzędzia ogrodnicze zaprojektowane w Niemczech i produkowane w Austrii od 1966 roku. Od ponad 50 lat projektujemy i rozwijamy narzędzia ogrodnicze, które łączą w sobie ducha innowacji, najwyższą jakość i najnowsze technologie.

Odkryj naszą szeroką gamę kosiarek do trawy

Kosiarki AL-KO: Innowacyjna technologia dla idealnego koszenia trawnika. Decyduj swobodnie zgodnie ze swoimi wymaganiami i wybierz odpowiednią dla siebie kosiarkę z naszej szerokiej oferty - czy jest to niedrogi, podstawowy model, wygodne urządzenie Comfort czy wydajna, wszechstronna kosiarka Premium. Przekonacie się Państwo wyrafinowaną, innowacyjną technologią, przemyślanym i wygodnym wyposażeniem i silnikiem, który sprosta wszelkim wymaganiom. Dzięki temu, koszenie trawnika to przyjemność w każdym terenie i w każdym ogrodzie.

Obudowy są w większości wykonane z wytrzymałej stali malowanej proszkowo lub aluminium, dzięki czemu kosiarki AL-KO są zarówno zwrotne i łatwe w obsłudze jak i wytrzymałe. Część z kosiarek posiada możliwość koszenia blisko krawędzi. Dołączona do zestawu wkładka mulczująca rozdrabnia ścinki, które następnie wpadają z powrotem do trawnika, dzięki czemu utylizacja skoszonej trawy została zakończona z jednoczesnym jej nawiezieniem.

Kosiarki spalinowe - używane i testowane od wielu lat

Kosiarki spalinowe to klasyka wśród kosiarek do trawy. Możesz kosić duże obszary trawy, zbocza, trudny teren i ogrody z dużą ilością drzew. Kosiarki spalinowe AL-KO przeznaczone są do ogrodów o powierzchni do 2500 m2. Dzięki wbudowanemu napędowi na koła w niektórych modelach, koszenie prawie nie wymaga użycia siły mięśni.

| Kosiarki spalinowe są niezależne: zapewniają maksymalną niezależność. Zwłaszcza w większych ogrodach z drzewami owocowymi kosiarki elektryczne szybko osiągają swoje granice lub są ograniczone w użyciu przez kabel zasilający.

| Wysoka trawa nie stanowi problemu: dzięki mocnym silnikom i aerodynamicznym kształtom obudowy ta granica została znacznie przesunięta w górę w przypadku kosiarek spalinowych AL-KO.

| Szybkie koszenie dużych trawników: użytkownik jest w stanie w krótkim czasie szybko i bezproblemowo skosić duże powierzchnie, dzięki silnikowi spalinowemu, który gwarantuje dużą swobodę ruchu.

| Duże kosze: często są ze wskaźnikiem napełnienia i systemem MaxAirflow, zapewniając długie koszenie bez przerw.

Kosiarki elektryczne - lekkie i wygodne

Wykorzystujemy zalety silnika elektrycznego i łączymy je ze sprawdzonymi elementami mechanicznymi. Wszystko dla idealnego koszenia trawnika. Dzięki cichej pracy, kosiarki elektryczne nadają się szczególnie do ogrodów przydomowych. Ze względu na fakt, iż jest wymagany kabel elektryczny zalecamy kosiarki elektryczne do małych i średnich ogrodów o powierzchni do 900 m2 z kilkoma drzewami lub przeszkodami. Ich niewielkie wagi, wygodna obsługa, bezobsługowy i bez emisyjny silnik, który zapewnią pięknie skoszony trawnik również zachwycą Ciebie.

| Łatwa obsługa

| Bez emisyjna, cicha praca dzięki silnikowi elektrycznemu

| Lekkie dla łatwej obsługi

| Koszenie blisko krawędzi: dzięki specjalnej geometrii obudowy, w której krawędzie nie wystają, można bez problemu kosić wzdłuż płotów i ścian

| Mulczowanie na życzenie: klin do mulczowania można założyć bez dodatkowych narzędzi. Szczególnie drobne ścinki trawy są wprowadzone do trawnika jako naturalny nawóz

| Łatwość transportu: dzięki zintegrowanemu uchwytowi i zagłębionemu uchwytowi z przodu obudowy kosiarkę można łatwo transportować. Dzięki składanej rączce kosiarkę można schować, aby zaoszczędzić miejsce. W tym celu można zdjąć dodatkowo kosz na trawę

Kosiarki akumulatorowe - bez spalin i kabli

Nasze akumulatorowe kosiarki do trawy są idealne do ogrodów o powierzchni do 700 m2. Wybierz kosiarkę akumulatorową, jeśli chcesz mieć lekkie i poręczne urządzenie, które możesz używać bez kabli i w zgodzie z ekologią. Sercem kosiarki akumulatorowej AL-KO jest wysokiej jakości akumulator litowo-jonowy. Technologia litowo-jonowa zapewnia, że akumulator nie rozładowuje się samoczynnie i zapobiega tak zwanemu efektowi pamięci, który zmniejszyłby pojemność akumulatora. W przypadku akumulatorów z rodziny AL-KO i solo® by AL-KO 36 V diody dostarczają wiarygodnych informacji o aktualnym poziomie naładowania. Więc zawsze możesz liczyć na swoje potężne urządzenia akumulatorowe.

Akumulatorowe kosiarki do trawy są naprawdę lekkie, można je łatwo transportować i przechowywać. W tym celu niektóre modele mają również składane drążki, dzięki czemu można szybko je złożyć.

Porady i wskazówki

Przed startem

Bardzo ważne: przed uruchomieniem kosiarki spalinowej należy najpierw sprawdzić, czy w zbiorniku jest benzyna. oraz sprawdzić poziom oleju - można sprawdzić to za pomocą bagnetu.


Zacznij poprawnie

Na początku najlepiej ustawić kosiarkę na równej powierzchni, oczywiście bez kamieni - jeszcze nie na trawniku, który chcesz skosić. Trawa może utrudnić rozpoczęcie pracy.

Koszenie

Praktyczna zasada w Europie Środkowej brzmi: idealna wysokość trawnika wynosi od 4 do 6 cm. Niezależnie od tego czy są to kosiarki akumulatorowej, elektryczne czy spalinowe - najlepiej skrócić trawnik o 1/3. Należy uważać w trakcie lata, ponieważ zbyt niskie koszenie może doprowadzić do uschnięcia trawnika.

Co zrobić, gdy silnik się "zaleje"?

Mówi się o "zalaniu" silnika, gdy za dużo paliwa dostanie się z gaźnika do komory zapłonowej i świeca zapłonowa zamoknie. Rozwiązanie jest proste - odkręć świecę zapłonową, dokładnie ją wysusz lub wymień na nową w razie potrzeby.

Podczas zimy

W celu idealnego przygotowania silnika kosiarek spalinowych do zimowania, należy najpierw przyjrzeć się zawartości zbiornika paliwa. Zbiornik należy opróżnić, ponieważ paliwo nie używane przez dłuższy czas może się ulotnić i stracić zdolności zapłonu. Aby usunąć ostatnią kroplę benzyny, najlepiej pozostawić gaźnik na biegu jałowym, aż silnik sam się zatrzyma. Wymień olej silnikowy zgodnie z instrukcją obsługi. W przypadku kosiarek spalinowych powinieneś także sprawdzić świece zapłonowe. W przypadku silnego zabrudzenia lub innych problemów, urządzenie należy oddać do wyspecjalizowanego serwisu AL-KO.

Filmy o kosiarkach AL-KO


Ciasteczko?

AL-KO Geräte GmbH i jej partnerzy potrzebują Twojej zgody (kliknij „Akceptuję”) na indywidualne wykorzystanie danych w celu zapisywania i / lub pobierania informacji na urządzeniu (adres IP, identyfikator użytkownika, informacje o przeglądarce). Dane są wykorzystywane do spersonalizowanych reklam i treści, pomiarów reklam i treści oraz do zdobywania wiedzy na temat grup docelowych i rozwoju produktów. Więcej informacji na temat zgody i opcji ustawień jest dostępnych tutaj w dowolnym momencie. Klikając „Jeśli nie wyrażasz zgody, kliknij tutaj”, możesz w dowolnym momencie odrzucić swoją zgodę.

Wykorzystanie danych

AL-KO Geräte GmbH współpracuje z partnerami, którzy również przetwarzają dane pobrane z Państwa urządzenia (dane śledzące) do własnych celów (np. tworzenie profili) / na potrzeby osób trzecich. W tym kontekście nie tylko zbieranie danych śledzących, ale także ich dalsze przetwarzanie przez tych dostawców wymaga zgody. Dane śledzenia są gromadzone dopiero po kliknięciu przycisku „Akceptuję” określonego na banerze. Partnerami są następujące firmy: Facebook Ireland Limited, Google Inc., Google LLC, The Rocket Science Group LLC, SALESmanago.

Więcej informacji na temat przetwarzania danych przez tych partnerów można znaleźć w zakładce Polityka prywatności. Informacje dostępne są również poprzez link w banerze.