W pełni automatyczne koszenie trawy - nawet do 2000 m2

Zautomatyzowane kosiarki Robolinho® pracują cicho, bezpiecznie, delikatnie, a także nowocześnie (po podłączeniu do inteligentnego domu IFTTT), podczas gdy TY możesz spędzić trochę wolnego czasu z rodziną lub po prostu odpocząć. Dzięki systemowi podwójnego cięcia opracowanego przez AL-KO zapewniają perfekcyjne cięcie. Jednocześnie powstałe mikrościnki służą jako biologiczny nawóz do trawników. Zautomatyzowane kosiarki Robolinho® nie tylko koszą trawnik całkowicie automatycznie i niezawodnie ale także poruszają się przez wąskie przejścia i nachylenia do 45%. 

11 znalezione produkty
numer art. 119965 Duża ilość
było 7.199 zł 6.099 zł *
numer art. 127404 Duża ilość
4.499 zł *
numer art. 119950 Duża ilość
3.789 zł *
numer art. 127569 Duża ilość
5.789 zł *
numer art. 127405 Duża ilość
6.499 zł *
numer art. 127571 Mała ilość
7.999 zł *
numer art. 127570 Duża ilość
6.839 zł *
numer art. 119925 Duża ilość
4.209 zł *
numer art. 119833 Mała ilość
3.789 zł *
numer art. 119991 Niedostępny
2.849 zł *
Twoje korzyści
AL-KO Mähroboter Vorteile | Rasenpflege leicht gemacht

Ułatwiona pielęgnacja trawnika

Dzięki regularnemu koszeniu trawnik zawsze pozostaje w optymalnym stanie. Technologia podwójnych noży zapewnia naturalne nawożenie, dzięki któremu ścinki trawy są drobno siekane i bezpośrednio wdmuchiwane w trawnik. Oznacza to, że nie trzeba utylizować żadnych zielonych odpadów.

AL-KO Mähroboter Vorteile | Einfache Installation

Łatwa instalacja

Ustaw i zamocuj stację bazową, ułóż przewód graniczny wokół obszaru koszenia i zabezpiecz go szpilkami. W ten sposób przewód graniczny niezawodnie zabezpiecza granice obszaru roboczego. Ustaw czas koszenia i gotowe. Przewód graniczny i szpilki są w zestawie.

AL-KO Mähroboter Vorteile | Selbstständiges Arbeiten

Niezależna praca

Przejrzysty panel sterowania sprawia, że programowanie Robolinho® jest dziecinnie proste. Możesz również sterować Robolinho® za pomocą aplikacji AL-KO inTouch. Po prostu wprowadź godziny, w których robot koszący ma pracować bezpośrednio w robocie lub w aplikacji i gotowe. Przejrzysty panel sterowania, że programowanie Robolinho® jest dziecinnie proste - Robolinho® kosi wtedy całkowicie automatycznie.

AL-KO Mähroboter Vorteile | AL-KO Robolinho® kompatibel mit Amazon Alexa und IFTTT

Kompatybilny z Amazon Alexa, IFTTT i AL-KO inTOUCH

Możesz wygodnie monitorować, obsługiwać i konfigurować modele Robolinho® z obsługą WiFi za pośrednictwem aplikacji AL-KO inTOUCH, Amazon Alexa i IFTTT oraz łączyć je z innymi inteligentnymi urządzeniami.

AL-KO Mähroboter Vorteile | Ausgereifte Technik

Wyrafinowana technologia

Dzięki kompaktowej konstrukcji i inteligentnemu sterowaniu Robolinho® radzi sobie również z wąskimi przejściami o szerokości co najmniej 60 cm. Rozpoznaje przeszkody, omija je niezależnie i zawsze wraca do stacji bazowej na czas w celu ponownego ładowania.

AL-KO Mähroboter Vorteile | Eine saubere Lösung

Czyste rozwiązanie

Podwójny system noży do koszenia zmniejsza zabrudzenia w obudowie, zapewnia doskonałe cięcie i rozwiązuje problem magazynowania i utylizacji ściętej trawy. Dzięki naprzemiennemu obrotowi w lewo i w prawo noże pozostają ostre dwa razy dłużej.

AL-KO Mähroboter Vorteile | AL-KO Robolinho® Steigung

Zdolność wspinaczki

Robolinho® jest w stanie wspiąć się na dużą odległość dzięki mocnemu napędowi i profilowanym kołom, które zapewniają świetną przyczepność. Z łatwością radzo sobie z nachyleniami do 45%.

AL-KO Mähroboter Vorteile | Wetterunabhängig

Niezależnie od pogody

Wbudowany w czujnik deszczu w zautomatyzowanych robotach solo by AL-KO daje Ci wybór: koszenie w deszczu lub zaprzestanie koszenia podczas opadów.

AL-KO Mähroboter Vorteile | Auf das richtige Maß

We właściwej mierze

Regulacja wysokości koszenia jednym ruchem ręki - nieskomplikowana i szybka.

AL-KO Mähroboter Vorteile | Heimfahrt auf Knopfdruck

Jedź do domu

Koszenie można w każdej chwili przerwać, naciskając przycisk home lub korzystając z aplikacji AL-KO inTouch. W takim przypadku kosiarka zautomatyzowana wraca do stacji bazowej. Gdy poziom naładowania akumulatora spada, również wtedy jedzie do swojej stacji bazowej. Technologia litowo-jonowa zapewnia szybkie ładowanie bez efektu pamięci i długą żywotność akumulatora.

AL-KO Mähroboter Vorteile | Griffiges Profil

Wyprofilowane koła

Mocna trakcja w standardzie: dwa napędy z mocna wyprofilowanymi kołami zapewniają mały promień skrętu i doskonałą przyczepność.

AL-KO Mähroboter Vorteile | Engineered in Germany made in Austria

Wyprodukowane w...

Poszukiwanie optimum, w celu stworzenia technologii przyszłości - to jest cel AL-KO. AL-KO to narzędzia ogrodnicze zaprojektowane w Niemczech. Od ponad 50 lat projektujemy i rozwijamy narzędzia ogrodnicze, które łączą w sobie ducha innowacji, najwyższą jakość i najnowsze technologie. AL-KO to sprzęt ogrodniczy produkowany w Austrii od 1966 roku.

Modele

Robolinho® 500 E, 500 W i 500 I
Robolinho® 500 kosi trawniki o powierzchni do 500 m² w pełni automatycznie i bezpiecznie. Jego niska waga i duża zwrotność, nawet w wąskich przejściach od 60 cm, zapewniają wysoką wydajność koszenia. Dzięki wyprofilowanym kołom napędowym radzi sobie nawet z nachyleniami do 45%. Dzięki połączeniu za pomocą WiFi robota z aplikacją AL-KO inTouch Robolinho® 500 W można wygodnie obsługiwać również za pomocą smartfona lub zegarka.

Robolinho® 700 E, 700 W i 700 I

Robolinho® 700 kosi trawniki o powierzchni do 700 m². Dzięki dużemu prześwitowi bez problemu poradzi sobie z wyższą i gęstą trawą. Robot koszący wyposażony w dwa noże o szerokości koszenia 22 cm zapewnia efektowną pracę podczas koszenia trawy. Dzięki wbudowanemu czujnikowi deszcze możesz wstrzymać pracę Robolinho®, gdy zacznie padać.

Robolinho® 1100 i 1100 I
Dzięki kolorowym wymiennym osłonom Robolinho® 1100 nie tylko ożywi Twój ogród, ale także niezawodnie zadba o trawniki do powierzchni do 700 m². Technologia podwójnych ostrzy zawsze zapewnia naturalne nawożenie trawnika, ponieważ ścinki trawy są drobno siekane bezpośrednio w obudowie robota i wdmuchiwane z powrotem do trawnika. Możliwość połączenia robota z aplikacją AL-KO inTouch jest dostępna w Robolinho® 1100 l.


Robolinho® 1150 W

Nowa kosiarka zautomatyzowana Robolinho® 1150 W osiąga imponującą wydajność powierzchniową do 1000 m² i jej potężny akumulator pozwala na koszenie, aż do 100 minut zanim robot będzie musiał wrócić do swojej stacji ładującej. Jego czujniki bezpieczeństwa chronią przed obrażeniami i kradzieżą. Dzięki modułowi WLAN możesz z łatwością obsługiwać go smartfonem lub zegarkiem za pomocą aplikacji AL-KO inTouch, gdy nie ma Cie w pobliżu robota. 


Robolinho® 1200 E i 1200 W
Robolinho® 1200 jest idealny do pielęgnacji trawników o powierzchni do 1200 m² i złożonych ogrodów. Jego szerokość koszenia robocza wynosi 23 cm i praktyczny czujnik deszczy, dzięki czemu można opcjonalnie zatrzymać program koszenia, gdy zaczyna padać deszcz. Sześć indywidualnie regulowanych punktów początkowych sprawia, że jest to idealna kosiarka zautomatyzowana do złożonych ogrodów. W porównaniu do Robolinho® 700 kosi ponad dwa razy dłużej bo aż 140 minut. Robolinho® 1200 W można oczywiście sterować również za pośrednictwem aplikacji w ruchu.


Robolinho® 2000 W
Robolinho® 2000 to najsilniejszy członek Robolinho i radzi sobie z ogromnymi trawnikami o powierzchni do 2000 m². Dziewięć punktów początkowych można ustawić indywidualnie, dzięki czemu można łatwo dotrzeć nawet do odległych obszarów ogrodu, a nawet wąskich przejść od szerokości 60 cm. Dzięki wydajnemu akumulatorowi kosi jednorazowo nawet przez 240 minut. Oczywiście Robolinho® 2000 W również można sterować za pomocą smartfona, tabletu lub zegarka.


Robolinho® 3100 i 3100 I
Robolinho® 3100 kosi trawniki do powierzchni 1200 m² w pełni automatycznie i bezpiecznie. Oprócz technologii podwójnego noża w standardowym wyposażeniu urządzenie posiada również czujnik deszczu oraz możliwość dowolnego wyboru dziewięciu różnych punktów startowych. Nawet trudno dostępne miejsca w ogrodzie są zawsze perfekcyjnie skoszone. Robot koszący może również pracować z drugą stacją bazową na osobnym trawniku. Ponadto ma możliwość łączenia z aplikacją AL-KO inTouch oraz innymi inteligentnymi urządzeniami.


Robolinho® 4100 i 4100 I
Największy członek rodziny Robolinho® - imponuje swoją maksymalną powierzchnią pracy, która wynosi do 2000 m² oraz wyjątkowo wydajnym i przyjaznym dla środowiska sposobem pracy. Mocny napęd, dobra przyczepność kół i duży prześwit również gwarantują automatyczną pracę najwyższej jakości. Obsługa jest wygodna dzięki czytelnemu wyświetlaczowi LCD, a regulacja wysokości koszenia jest elektroniczna za pomocą przycisku. Ponadto ma możliwość łączenia z aplikacją AL-KO inTouch oraz innymi inteligentnymi urządzeniami.

Inteligentne ogrodnictwoDzięki aplikacji AL-KO inTOUCH Smart Garden i naszej inteligentnej chmurze możesz połączyć Robolinho® z innymi inteligentnymi urządzeniami, które sprawią, że ogrodnictwo będzie jeszcze prostsze. 

Najważniejsze cechy w skrócie:

Obsługa
I Ręczne uruchamianie i zatrzymywanie
I Ręczne wyszukiwanie stacji bazowej
I Sterowanie głosowe za pomocą systemu Amazon Alexa
I Łączność z innymi inteligentnymi urządzeniami i usługami internetowymi za pomocą interfejsu IFTTT
I Udostępnianie Robolinho® innym, gdy jesteś przez dłuższy czas nieobecny
I Wysyłanie raportów serwisowych bezpośrednio do sprzedawcy

Konfiguracja
I Podręcznik instalacji z instrukcjami krok po kroku
I Ustawienie programów i czasów koszenia
I Ustawianie punktów startowych
I Włączanie i wyłączanie czujnika deszczu
I
Przypisanie indywidualnych pseudonimów dla swojego Robolinho®
I Aktualizuj Robolinho® dzięki aktualizacjom oprogramowania

Informacje o statusie
I Wyświetlanie aktualnej aktywności (np. podczas pracy lub podczas ładowania)
I Zgłaszanie usterek poprzez wiadomości e-mail, SMS lub powiadomienia jeśli wystąpi problem z urządzeniem
I Wyświetlanie aktualnego poziomu naładowania akumulatora
I Informacje o następnej porze koszenia lub pozostałym czasie do końca koszenia

Aplikacja AL-KO inTouch Smart Garden
Aplikacja AL-KO inTOUCH Smart Garden nie tylko zapewnia nowy wymiar koszenia trawnika i pielęgnacji ogrodu, ale także łączy Robolinho® z inteligentnym domem i innymi inteligentnymi urządzeniami. Na przykład dzięki aplikacji AL-KO Smart Cloud możesz łatwo optymalizować procesy, rozsądnie je automatyzować, obsługiwać kompatybilne urządzenia takie jak Robolinho® W  z dowolnego miejsca na Ziemi i otrzymywać przydatne informacje o swoich urządzeniach i ogrodzie. Oszczędza nie tylko wysiłek i zasoby, ale także Twój cenny czas.


Pobierz aplikację AL-KO inTouch Smart Garden:

I Otwórz sklep Google Play-Store lub Apple App-Store.
I
Wyszukaj AL-KO, inTOUCH, Robolinho lub AL-KO inTOUCH.
I Pobierz aplikację i zainstaluj ją na swoim smartfonie.
I Zaloguj się za pomocą swoich danych logowania ze sklepu AL-KO.

W aplikacji AL-KO inTOUCH Smart Garden możesz doświadczyć cyfrowego świata w ogrodnictwie.

Zawartość aplikacji AL-KO inTOUCH Smart Garden: 
I Podłącz i kontroluj swojego robota koszącego Robolinho
I Dodaj kolejne urządzenie marki AL-KO
I
Wyświetla często zadawane pytania dotyczące konkretnego urządzenia
I Szybko znajduje odpowiednie akcesoria i części zamienne
I Podwaja okres gwarancji za pomocą kilki kliknięć
I Poznaj wskazówki dotyczące konserwacji dla danego urządzenia
I
Otrzymuj wskazówki i triki w naszym świecie ogrodów
I Otrzymuj najnowsze wiadomości z AL-KO Gardentech

Aplikacja AL-KO inTOUCH App jest dostępna w Google Play-Store i Apple App-Store.

InstalacjaPodczas instalacji robota koszącego Robolinho® należy zwrócić uwagę na następujące kwestie:

I Minimalna odległość przewodu ograniczającego co najmniej 15 cm od płotu i 25 cm od ścian umożliwa koszenie blisko krawędzi. 
I Zainstaluj stację bazową w osłoniętym miejscu.
I Ułóż jeden przewód graniczny wokół obszaru koszenia.
I Robot koszący Robolinho® może przejeżdzać przez korytarze o szerokości minimum 60 cm.
I Robot koszący Robolinho® radzi sobie z nachyleniami do 45%.
I Przeszkody takie jak baseny powinny być rozgraniczone przewodem granicznym

Instalacja kosiarki zautomatyzowanej jest jeszcze wygodniejsza, jeśli Twój sprzedawca Robolinho® zrobi to za Ciebie na miejscu. Jeśli chcesz, chętnie Ci pomogą i doradzą.
Zautomatyzowane roboty koszące Robolinho® są gotowe do użycia w zaledwie kilku krokach:

I Ustaw i zakotwicz stację bazową
I Zamontuj dostarczony przewód graniczny wokół obszaru koszenia
I Zaprogramuj czasy pracy Robolinho
I Gotowe

Usługa instalacji

Nasza wszechstronna, bezproblemowa i profesjonalna usługa obejmuje instalację robota koszącego AL-KO w przystępnej cenie.

Korzyści dla Ciebie:

I Zakup urządzenia i instalacja od jednego sprzedawcy
I Instalacja i uruchomienie po niskich, stałych cenach

Pakiet instalacyjny obejmuje następujące usługi: 

I Wstępne planowanie / porady dotyczące instalacji
I Jednorazowy przyjazd technika serwisu na miejsce montażu
I
Układanie przewodu ograniczającego 
I Podstawowe ustawienia robota koszącego
I
Krótkie wprowadzenie do funkcji robota koszącego

Zamów usługę instalacji robota koszącego za stałą cenę.

Niezwykle ciche i wydajne koszenie

Zła pogoda, mocne słońce w południe czy niedziela i święta nie stanowią już problemu przy pielęgnacji trawnika w ogrodzie. Z jednej strony, dzięki mocnemu silnikowi o prędkości 3400 obrotów / minutę, nasze roboty koszące z łatwością sprostają każdemu zadaniu. Gumowane opony zapewniają przyczepność i umożliwiają koszenie trawnika nawet na zboczach o nachyleniu do 45%. Z drugiej strony są wyjątkowo ciche nie przeszkadzają sąsiadom ani Tobie o każdej porze dnia i nocy.

Możesz zaprogramować czas koszenia według swoich potrzeb na przejrzyście rozmieszczonym panelu sterowania. Nasze roboty pracują losowo. Zintegrowany obwód logiczny gwarantuje, że każdy kawałek trawnika jest odpowiednio skoszony. Doskonały wynik również gwarantuje siedmiostopniowa regulacja wysokości koszenia. Obszar koszenia wyznaczasz specjalnym przewodem, który kładziesz na powierzchni lub maksymalnie 10 cm pod ziemią. Aby to zrobić, możesz użyć do tego profesjonalnych szpilek.