W pełni automatyczne koszenie trawy - nawet do 2000 m2

Zautomatyzowane kosiarki Robolinho® pracują cicho, bezpiecznie, wydajnie, a także nowocześnie  - po podłączeniu do inteligentnego systemu IFTTT. Dzięki czemu to właśnie Ty możesz spędzić trochę wolnego czasu z rodziną lub po prostu odpocząć. Dzięki zastosowaniu systemu podwójnego cięcia opracowanego przez AL-KO, Robolinho zapewniają perfekcyjne cięcie. Jednocześnie powstałe mikrościnki trawy służą jako biologiczny nawóz do trawników. Zautomatyzowane kosiarki Robolinho® nie tylko koszą trawnik całkowicie automatycznie i niezawodnie ale także poruszają się przez wąskie przejścia i nachylenia do 45%. 

Filtr produktów
15 znalezione produkty
numer art. 123033 Niedostępny
4.999,00 zł *
numer art. 123034 Niedostępny
5.999,00 zł *
numer art. 127695 Niedostępny
4.999,00 zł *
numer art. 127697 Niedostępny
7.999,00 zł *
numer art. 119925 Niedostępny
4.399,00 zł *
numer art. 119950 Duża ilość
3.799,00 zł *
numer art. 119965 Niedostępny
5.249,00 zł *
numer art. 127569 Duża ilość
5.499,00 zł *
numer art. 127570 Niedostępny
7.599,00 zł *
numer art. 127571 Duża ilość
8.699,00 zł *
numer art. 119991 Niedostępny
3.399,00 zł *
numer art. 127654 Niedostępny
4.199,00 zł *
Twoje korzyści

Ułatwiona pielęgnacja trawnika

Dzięki regularnemu koszeniu trawnik zawsze pozostaje w optymalnym stanie. Technologia podwójnych noży zapewnia naturalne nawożenie, dzięki któremu ścinki trawy są drobno siekane i bezpośrednio wdmuchiwane w trawnik. Oznacza to, że nie trzeba utylizować żadnych zielonych odpadów.

Łatwa instalacja

Ustaw i zamocuj stację bazową, ułóż przewód graniczny wokół obszaru koszenia i zabezpiecz go szpilkami. W ten sposób przewód graniczny niezawodnie zabezpiecza granice obszaru roboczego. Ustaw czas koszenia i gotowe. Przewód graniczny i szpilki są w zestawie z robotami AL-KO.

Niezależna praca

Przejrzysty panel sterowania sprawia, że programowanie Robolinho® jest dziecinnie proste. Możesz również sterować robotem za pomocą aplikacji AL-KO inTouch. Po prostu wprowadź dni i godziny, w których robot ma pracować - bezpośrednio w robocie lub w aplikacji i gotowe. Robolinho® wtedy kosi całkowicie automatycznie.

Kompatybilny z Amazon Alexa, IFTTT i AL-KO inTOUCH

Możesz wygodnie monitorować, obsługiwać i konfigurować modele Robolinho® z obsługą WiFi za pośrednictwem aplikacji AL-KO inTOUCH, Amazon Alexa i IFTTT oraz łączyć je z innymi inteligentnymi urządzeniami.

Wyrafinowana technologia

Dzięki kompaktowej konstrukcji i inteligentnemu sterowaniu Robolinho® radzi sobie również z wąskimi przejściami o szerokości co najmniej 60 cm. Rozpoznaje przeszkody, omija je niezależnie i zawsze wraca do stacji bazowej na czas w celu ponownego ładowania.

Czyste rozwiązanie

Podwójny system noży do koszenia zmniejsza zabrudzenia w obudowie, zapewnia doskonałe cięcie i rozwiązuje problem magazynowania i utylizacji ściętej trawy. Dzięki naprzemiennemu obrotowi w lewo i w prawo noże pozostają ostre dwa razy dłużej.

Zdolność wspinaczki

Robolinho® jest w stanie wspiąć się na dużą odległość dzięki mocnemu napędowi i gumowanym kołom, które zapewniają świetną przyczepność. Z łatwością radzi sobie z nachyleniami do 45%.

Niezależnie od pogody

Wbudowany w czujnik deszczu w zautomatyzowanych robotach solo® by AL-KO daje Ci wybór: koszenie w deszczu lub automatyczne zaprzestanie koszenia podczas opadów.

We właściwej mierze

Regulacja wysokości koszenia jednym ruchem ręki - nieskomplikowana i szybka.

Jedź do domu

Koszenie można w każdej chwili przerwać, naciskając przycisk home lub korzystając z aplikacji AL-KO inTouch. W takim przypadku robot wraca do stacji bazowej. Gdy poziom naładowania akumulatora spada, również wtedy, powraca do stacji bazowej. Technologia litowo-jonowa zapewnia szybkie ładowanie bez efektu pamięci i długą żywotność akumulatora.

Wyprofilowane koła

Mocna trakcja w standardzie: dwa napędy z wyprofilowanymi i ogumowanymi kołami zapewniają mały promień skrętu i doskonałą przyczepność w każdych warunkach.

Wyprodukowane w...

AL-KO to narzędzia ogrodnicze zaprojektowane w Niemczech i produkowane w Austrii od 1966 roku. Od ponad 50 lat projektujemy i rozwijamy narzędzia ogrodnicze, które łączą w sobie ducha innowacji, najwyższą jakość i najnowsze technologie.

Modele robotów koszących AL-KO

Robolinho® 300 E

Nasz najnowszy model wśród robotów koszących Robolinho®. Robot ten idealnie sprawdzi się na małych, przydomowych ogródkach domów szeregowych lub jednorodzinnych. Robolinho® 300 E kosi trawniki o powierzchni do 300 m². Jego niewielka waga i duża zwrotność, nawet w wąskich przejściach od 60 cm, zapewniają wysoką wydajność koszenia. Dzięki wyprofilowanym kołom napędowym radzi sobie nawet z nachyleniami do 30%.


Robolinho® 450 W

Nasz najnowszy i najmniejszy Robolinho®  wśród robotów koszących Solo® by AL-KO.  Robolinho® 450 W kosi trawniki o powierzchni do 450 m². Jego niewielka waga i duża zwrotność, nawet w wąskich przejściach od 60 cm, zapewniają wysoką wydajność koszenia. Dzięki wyprofilowanym kołom napędowym radzi sobie nawet z nachyleniami do 35%. Dzięki połączeniu za pomocą WiFi robota z aplikacją AL-KO inTouch Robolinho® 450 W można wygodnie obsługiwać również za pomocą smartfona lub zegarka


Robolinho® 500 E, 500 W

Robolinho® 500 kosi trawniki o powierzchni do 500 m² w pełni automatycznie i bezpiecznie. Jego niewielka waga i duża zwrotność, nawet w wąskich przejściach od 60 cm, zapewniają wysoką wydajność koszenia. Dzięki wyprofilowanym kołom napędowym radzi sobie nawet z nachyleniami do 45%. Dzięki połączeniu za pomocą WiFi robota z aplikacją AL-KO inTouch Robolinho® 500 W można wygodnie obsługiwać również za pomocą smartfona lub zegarka.


Robolinho® 700 W

Robolinho® 700 kosi trawniki o powierzchni do 700 m². Dzięki dużemu prześwitowi bez problemu poradzi sobie z wyższą i gęstą trawą. Robot koszący wyposażony w dwa noże o szerokości koszenia 22 cm zapewnia efektowną pracę podczas koszenia trawy. Dzięki wbudowanemu czujnikowi deszczu robot może wstrzymać pracę automatycznie, gdy zacznie padać.


Robolinho® 1150 W

Robolinho® 1150 W osiąga imponującą wydajność powierzchniową do 1000 m² i jego potężny akumulator pozwala na koszenie, aż do 100 minut na jednym ładowaniu. Jego czujniki bezpieczeństwa chronią przed obrażeniami i kradzieżą. Dzięki modułowi WLAN możesz z łatwością obsługiwać go smartfonem lub zegarkiem za pomocą aplikacji AL-KO inTouch, gdy nie ma Cię w pobliżu robota. 


Robolinho® 1200 W

Robolinho® 1200 jest idealny do pielęgnacji trawników o powierzchni do 1200 m² i skomplikowanych ogrodów. Jego szerokość koszenia robocza wynosi 23 cm i praktyczny czujnik deszczu, dzięki czemu można opcjonalnie zatrzymać program koszenia, gdy zaczyna padać deszcz. Sześć indywidualnie regulowanych punktów początkowych sprawia, że jest to idealna kosiarka zautomatyzowana do złożonych ogrodów. W porównaniu do Robolinho® 700 kosi ponad dwa razy dłużej bo aż 140 minut. Robolinho® 1200 W można oczywiście sterować również za pośrednictwem aplikacji w ruchu.


Robolinho® 2000 W

Robolinho® 2000 to najsilniejszy członek Robolinho i radzi sobie z ogromnymi trawnikami o powierzchni do 2000 m². Dziewięć punktów początkowych można ustawić indywidualnie, dzięki czemu można łatwo dotrzeć nawet do odległych obszarów ogrodu, a nawet wąskich przejść od szerokości 60 cm. Dzięki wydajnemu akumulatorowi kosi jednorazowo nawet przez 240 minut. Oczywiście Robolinho® 2000 W również można sterować za pomocą smartfona, tabletu lub zegarka.

Inteligentne ogrodnictwoNajważniejsze cechy w skrócie:

Obsługa
I Ręczne uruchamianie i zatrzymywanie
I Ręczne wyszukiwanie stacji bazowej
I Sterowanie głosowe za pomocą systemu Amazon Alexa
I Łączność z innymi inteligentnymi urządzeniami i usługami internetowymi za pomocą interfejsu IFTTT
I Udostępnianie Robolinho® innym, gdy jesteś przez dłuższy czas nieobecny
I Wysyłanie raportów serwisowych bezpośrednio do sprzedawcy

Konfiguracja
I Podręcznik instalacji z instrukcjami krok po kroku
I Ustawienie programów i czasów koszenia
I Ustawianie punktów startowych
I Włączanie i wyłączanie czujnika deszczu
I
Przypisanie indywidualnych pseudonimów dla swojego Robolinho®
I Aktualizuj Robolinho® dzięki aktualizacjom oprogramowania

Informacje o statusie
I Wyświetlanie aktualnej aktywności (np. podczas pracy lub podczas ładowania)
I Zgłaszanie usterek poprzez wiadomości e-mail, SMS lub powiadomienia jeśli wystąpi problem z urządzeniem
I Wyświetlanie aktualnego poziomu naładowania akumulatora
I Informacje o następnej porze koszenia lub pozostałym czasie do końca koszenia


Dzięki aplikacji AL-KO inTOUCH Smart Garden i naszej inteligentnej chmurze możesz połączyć Robolinho® z innymi inteligentnymi urządzeniami, które sprawią, że ogrodnictwo będzie jeszcze prostsze. 

Mähroboter | AL-KO inTouch App

Aplikacja AL-KO inTouch Smart Garden

Aplikacja AL-KO inTOUCH Smart Garden nie tylko zapewnia nowy wymiar koszenia trawnika i pielęgnacji ogrodu, ale także łączy Robolinho® z inteligentnym domem i innymi inteligentnymi urządzeniami. Na przykład dzięki aplikacji AL-KO Smart Cloud możesz łatwo optymalizować procesy, rozsądnie je automatyzować, obsługiwać kompatybilne urządzenia takie jak Robolinho® W  z dowolnego miejsca na Ziemi i otrzymywać przydatne informacje o swoich urządzeniach i ogrodzie. Oszczędza nie tylko wysiłek i zasoby, ale także Twój cenny czas.

Pobierz aplikację AL-KO inTouch Smart Garden:

I Otwórz sklep Google Play-Store lub Apple App-Store.
Wyszukaj AL-KO, inTOUCH, Robolinho lub AL-KO inTOUCH.
Pobierz aplikację i zainstaluj ją na swoim smartfonie.
Zaloguj się za pomocą swoich danych logowania ze sklepu AL-KO.

W aplikacji AL-KO inTOUCH Smart Garden możesz doświadczyć cyfrowego świata w ogrodnictwie.

Zawartość aplikacji AL-KO inTOUCH Smart Garden: 
I Podłącz i kontroluj swojego robota koszącego Robolinho
Dodaj kolejne urządzenie marki AL-KO
Wyświetla często zadawane pytania dotyczące konkretnego urządzenia
Szybko znajduje odpowiednie akcesoria i części zamienne
Podwaja okres gwarancji za pomocą kilki kliknięć
I Poznaj wskazówki dotyczące konserwacji dla danego urządzenia
Otrzymuj wskazówki i triki w naszym świecie ogrodów
I Otrzymuj najnowsze wiadomości z AL-KO Gardentech

Aplikacja AL-KO inTOUCH App jest dostępna w Google Play-Store i Apple App-Store

Instalacja


Podczas instalacji robota koszącego Robolinho® należy zwrócić uwagę na następujące kwestie:

I Minimalna odległość przewodu ograniczającego co najmniej 15 cm od płotu i 25 cm od ścian umożliwa koszenie blisko krawędzi. 
I Zainstaluj stację bazową w osłoniętym miejscu.
I Ułóż jeden przewód graniczny wokół obszaru koszenia.
I Robot koszący Robolinho® może przejeżdzać przez korytarze o szerokości minimum 60 cm.
I Robot koszący Robolinho® radzi sobie z nachyleniami do 45%.
I Przeszkody takie jak baseny powinny być rozgraniczone przewodem granicznym

Instalacja kosiarki zautomatyzowanej jest jeszcze wygodniejsza, jeśli Twój sprzedawca Robolinho® zrobi to za Ciebie na miejscu. Jeśli chcesz, chętnie Ci pomogą i doradzą.
Zautomatyzowane roboty koszące Robolinho® są gotowe do użycia w zaledwie kilku krokach:

I Ustaw i zakotwicz stację bazową
I Zamontuj dostarczony przewód graniczny wokół obszaru koszenia
I Zaprogramuj czasy pracy Robolinho
I Gotowe

Usługa instalacji

Nasza wszechstronna, bezproblemowa i profesjonalna usługa obejmuje instalację robota koszącego AL-KO w przystępnej cenie.

Korzyści dla Ciebie:

I Zakup urządzenia i instalacja od jednego sprzedawcy
Instalacja i uruchomienie po niskich, stałych cenach

Pakiet instalacyjny obejmuje następujące usługi: 

I Wstępne planowanie / porady dotyczące instalacji
I Jednorazowy przyjazd technika serwisu na miejsce montażu
Układanie przewodu ograniczającego 
I Podstawowe ustawienia robota koszącego
Krótkie wprowadzenie do funkcji robota koszącego

Niezwykle ciche i wydajne koszenie

Zła pogoda, mocne słońce w południe czy niedziela i święta nie stanowią już problemu przy pielęgnacji trawnika w ogrodzie. Z jednej strony, dzięki mocnemu silnikowi o prędkości 3400 obrotów / minutę, nasze roboty koszące z łatwością sprostają każdemu zadaniu. Gumowane opony zapewniają przyczepność i umożliwiają koszenie trawnika nawet na zboczach o nachyleniu do 45%. Z drugiej strony są wyjątkowo ciche nie przeszkadzają sąsiadom ani Tobie o jakiejkolwiek porze.

Możesz zaprogramować czas koszenia według swoich potrzeb na przejrzyście rozmieszczonym panelu sterowania. Nasze roboty pracują losowo. Zintegrowany obwód logiczny gwarantuje, że każdy kawałek trawnika jest odpowiednio skoszony. Doskonały wynik również gwarantuje siedmiostopniowa regulacja wysokości koszenia. Obszar koszenia wyznaczasz specjalnym przewodem, który kładziesz na powierzchni lub maksymalnie 10 cm pod ziemią. Aby to zrobić, możesz użyć do tego profesjonalnych szpilek.


Ciasteczko?

AL-KO Geräte GmbH i jej partnerzy potrzebują Twojej zgody (kliknij „Akceptuję”) na indywidualne wykorzystanie danych w celu zapisywania i / lub pobierania informacji na urządzeniu (adres IP, identyfikator użytkownika, informacje o przeglądarce). Dane są wykorzystywane do spersonalizowanych reklam i treści, pomiarów reklam i treści oraz do zdobywania wiedzy na temat grup docelowych i rozwoju produktów. Więcej informacji na temat zgody i opcji ustawień jest dostępnych tutaj w dowolnym momencie. Klikając „Jeśli nie wyrażasz zgody, kliknij tutaj”, możesz w dowolnym momencie odrzucić swoją zgodę.

Wykorzystanie danych

AL-KO Geräte GmbH współpracuje z partnerami, którzy również przetwarzają dane pobrane z Państwa urządzenia (dane śledzące) do własnych celów (np. tworzenie profili) / na potrzeby osób trzecich. W tym kontekście nie tylko zbieranie danych śledzących, ale także ich dalsze przetwarzanie przez tych dostawców wymaga zgody. Dane śledzenia są gromadzone dopiero po kliknięciu przycisku „Akceptuję” określonego na banerze. Partnerami są następujące firmy: Facebook Ireland Limited, Google Inc., Google LLC, The Rocket Science Group LLC, salesmango.

Więcej informacji na temat przetwarzania danych przez tych partnerów można znaleźć w zakładce Polityka prywatności. Informacje dostępne są również poprzez link w banerze.