Oczyść swój teren z liści i resztek roślin

Nasze dmuchawy do liści oferują dwie funkcje, gdy chcesz usunąć liście: zbieranie liści z funkcją rozdrabniania i wydmuchiwanie liści. Silniki naszych dmuchaw do liści są prawdziwymi potęgami zarówno w wersji benzynowej, jak i akumulatorowej AL-KO. W krótkim czasie możesz usunąć liście i inne części roślin z podjazdu, chodnika i trawnika. Następnie wystarczy wyrzucić resztki na kompost lub do pojemnika na odpady organiczne. Duży worek zbierający jest zapinany na suwak, co ułatwia opróżnianie. Szczególnie jesienią i w dużym ogrodzie docenisz dmuchawy do liści AL-KO z możliwością zbierania odpadów zielonych

Filtr produktów
12 znalezione produkty
numer art. 127141 Duża ilość
3.725,00 zł
numer art. 127380 Duża ilość
1.034,00 zł
numer art. 113662 Mała ilość
529,00 zł
numer art. 113828 Mała ilość
1.344,00 zł
numer art. 113610 Niedostępny
469,00 zł
numer art. 113827 Niedostępny
1.189,00 zł
numer art. 113922 Niedostępny
419,00 zł
numer art. 113941 Niedostępny
729,00 zł
numer art. 127591 Niedostępny
1.009,00 zł
numer art. 113537 Mała ilość
329,00 zł
numer art. 113818 Mała ilość
585,00 zł
numer art. 127507 Niedostępny
589,00 zł
Zawiera 23% podatek plus Koszt wysyłki
Twoje korzyści
AL-KO Laubsauger und Laubbläser Vorteile | Handlicher Besenersatz

Poręczna miotła zastępcza

Wszechstronna i poręczna dmuchawa do liści z rodziny AL-KO zapewnia porządek na podwórku i w ogrodzie. Prędkość wydmuchiwanego powietrza może osiągnąć prędkość nawet 250 km/h. Można to wygodnie regulować za pomocą pokrętła, a dwie dołączone przystawki oferują również opcję wyboru między selektywną a płaską metodą pracy.


AL-KO Laubsauger und Laubbläser Vorteile | Akku-Familien

Moc na każdą potrzebę

Sercem rodziny AL-KO EnergyFlex jest mocny akumulator litowo-jonowy, który pasuje do wszystkich urządzeń. Oprócz nożyc do żywopłotów i dmuchawą do liści rodzina AL-KO EnergyFlex oferuje jeszcze więcej narzędzi ogrodniczych, które można zasilać tym samym akumulatorem.

AL-KO Laubsauger und Laubbläser Vorteile | 2 in 1 Funktion

Funkcja 2 w 1

Gdy jesienią liście spadają z drzew, dmuchawy do liści i odkurzacze muszą być pod ręką. Odkurzacz spalinowy do liści solo® by AL-KO 442 oraz akumulatorowy odkurzacz do liści AL-KO LBV 4090 łączą w sobie zalety obu urządzeń.

AL-KO Laubsauger und Laubbläser | Übersicht
Przegląd

Gdy jesienią liście spadają z drzew, dmuchawy do liści i odkurzacze muszą być pod ręką.

| solo® by AL-KO 442
Kompaktowe solo® by AL-KO 442 łączy w sobie zalety obu urządzeń w jednym, dzięki czemu liście można najpierw zebrać a następnie zassać. Przełączanie między rożnymi funkcjami odbywa się w mgnieniu oka.

| solo® by AL-KO 750 P
Wydajna dmuchawa do liści 750 P o szerokości roboczej 75 cm i z mocnym silnikiem 2,0 kW firmy Briggs & Stratton nie ma problemu z zasysaniem liści w żadnych warunkach - nawet jeśli chodzi o mokre lub wilgotne liście na terenach zielonych i ścieżkach.

| Akumulatorowa dmuchawa do liści AL-KO LB 36 Li
Akumulatorowa dmuchawa do liści AL-KO LB 36 Li należy do rodziny AL-KO i dzięki silnikowi akumulatorowemu i niewielkiej wadze jest idealna do użytku domowego.


AL-KO Laubsauger und Laubbläser | Übersicht
Porady i wskazówki

Jesień już do nas nadeszła. Widać to w zmieniającej się kolorystyce drzew, lasów i słychać to również podczas szelestu liści, gdy spacerujemy. Liście stopniowo opadają i pokrywają ziemię, nawet w ogrodzie. Jednak liście można poddać recyklingowi i uzyskać wysoce wartościowy kompost.

| Uszkodzenia trawnika
Gdy trawnik jest świeżo zasiany, szczególnie ważne jest usunięcie warstwy liści, ponieważ gnijące liście mogą uszkodzić młodą (a tym samym bardzo wrażliwą) darń. Liście mogą zniszczyć również i starszy trawnik - może on zżółknąć pod warstwą leżących liści.

| Łatwe usuwanie
Jeśli liście są rozrzucone na trawniku, na początku można zebrać je kosiarką. Jeśli jednak warstwa liści staje się grubsza, staje się to uciążliwe, ponieważ kosz na trawę bardzo szybko się zapełnia. Teraz może pomóc przy tym odkurzacz lub dmuchawa do liści.

| Odkurzacz do liści z funkcją siekania
Zaletą dmuchawy do liści jest to, że zbiera ona liście i natychmiast je rozdrabnia. Zmniejszy to objętość liści oraz mogą być również stosowane jako warstwa ściółki na rabaty kwiatowe. Nie tylko zapewnia ochronę przed mrozem korzeni żywopłotów, krzewów i róż, ale także dostarcza ważnych składników odżywczych - również dla małych zwierząt jak np. dżdżownice. Zapewniają im schronienie i pożywienie.

Odkurzacze do liści AL-KO posiadają worek zbierający, w którym zbierane są liście. Za pomocą worka zbiorczego posiekane liście można bezproblemowo ponownie użyć.


| Kompost
Jeśli masz dużo liści w ogrodzie, a wszystkie rabaty kwiatowe są już przykryte warstwą ściółki, po prostu zbierz je do kosza lub podobnego pojemnika. Trzymaj w nim wilgotne liści i ugniataj je co jakiś czas, aby zajmowały mniej miejsca. Po jakimś czasie zawartość ulegnie rozkładowi i może służyć również jako ściółka. Można go również zakopać w ziemi, ponieważ dostarcza glebie ważnych składników odżywczych przyczyniając się do poprawy jakości gleby.

Innym sposobem recyklingu liści jest włączenie ich do kompostu: zebranie suchych liści w workach i stopniowe mieszanie ich z kompostem. Idealne są naprzemienne warstwy z bio odpadami z naszych kuchni ze skoszoną trawą oraz liśćmi. Zapewni to optymalny stosunek azotu i węgla w rozkładającej się masie. Jeśli chcesz zebrać opadłe liście do kompostu, możesz również skorzystać z funkcji dmuchawy do liści i użyć jej do zebrania liści w jedno miejsce.

| Uważaj na choroby liści
Zbierając liście, zwracaj uwagę na oznaki choroby takie jak czarna plamistość. Przyczyny chorób są bardzo silne, więc wiosną bardzo często występują. W szczególności w kompoście liściastym czasami utrzymują się kilka lat. Dotknięte chorobą liście należy głęboko zakopać w ziemi lub umieścić w środku kompostu, gdzie ciepło zabije zarodniki. Inną opcją jest wyrzucenie chorych liści do ogólnych odpadów.


Odkurzacze i dmuchawy do liści w różnych wersjach

Szczególnie przy wietrze i zmieniającej się pogodzie utrzymanie czystości w ogrodzie może być bardzo uciążliwe. Dlatego polecamy naszą mobilną, benzynową dmuchawę do liści, szczególnie na duże działki, która nie tylko pomoże Ci podczas pracy ale także sprawi przyjemność.

Oprócz typowych przenośnych odkurzaczy  i dmuchaw do liści istnieją również odkurzacze mobilne takie jak solo® by AL-KO 750 P. Ten odkurzacz do liści z silnikiem firmy Briggs & Stratton wytwarza 2,0 kW mocy. Dzięki kołom na łożyskach kulkowych można go używać nawet na dużych, nieprzejezdnych lub stromych powierzchniach z dużym komfortem. Silnik naszej dmuchawy do liści gwarantuje niezwykle dużą moc ssania. W krótkim czasie możesz usunąć liście i inne części roślin ze swojej posesji. Zintegrowana turbina rozdrabniająca natychmiast rozdrabnia zassane odpady ogrodowe.


Ciasteczko?

AL-KO Geräte GmbH i jej partnerzy potrzebują Twojej zgody (kliknij „Akceptuję”) na indywidualne wykorzystanie danych w celu zapisywania i / lub pobierania informacji na urządzeniu (adres IP, identyfikator użytkownika, informacje o przeglądarce). Dane są wykorzystywane do spersonalizowanych reklam i treści, pomiarów reklam i treści oraz do zdobywania wiedzy na temat grup docelowych i rozwoju produktów. Więcej informacji na temat zgody i opcji ustawień jest dostępnych tutaj w dowolnym momencie. Klikając „Jeśli nie wyrażasz zgody, kliknij tutaj”, możesz w dowolnym momencie odrzucić swoją zgodę.

Wykorzystanie danych

AL-KO Geräte GmbH współpracuje z partnerami, którzy również przetwarzają dane pobrane z Państwa urządzenia (dane śledzące) do własnych celów (np. tworzenie profili) / na potrzeby osób trzecich. W tym kontekście nie tylko zbieranie danych śledzących, ale także ich dalsze przetwarzanie przez tych dostawców wymaga zgody. Dane śledzenia są gromadzone dopiero po kliknięciu przycisku „Akceptuję” określonego na banerze. Partnerami są następujące firmy: Facebook Ireland Limited, Google Inc., Google LLC, The Rocket Science Group LLC, SALESmanago.

Więcej informacji na temat przetwarzania danych przez tych partnerów można znaleźć w zakładce Polityka prywatności. Informacje dostępne są również poprzez link w banerze.